14. 4. 2011 | Michaela Luňáčková

Každý je porazitelný, ale musíme hrát jako tým, říká juniorský reprezentační obránce David Musil

MS juniorů zahájili čeští hokejisté ve čtvrtek proti týmu Švédska a přepsali papírové předpoklady, když po dobrém výkonu ve třetí třetině získali skalp Švédů v poměru 2:1. Jednou z opor českého týmu na MS by měl být i obránce David Musil, který má ve svých osmnácti letech odehrané již dvě sezony v Kanadě za juniorský tým Vancouver Giants. Co nám řekl o ambicích na MS v pondělí po přípravném zápase proti Slovensku, se dočtete v článku.

Jak bys zhodnotil dnešní (tedy pondělní) zápas proti týmu Slovenska?

Myslím si, že jsme nezačali úplně dobře, měli jsme trochu slabší první třetinu. Během druhé přestávky jsme se ale zvedli a myslím, že jsme to zakončili dobře.

Překvapil vás slovenský tým svou tvrdostí? V druhé třetině se hrálo docela tvrdě.

Určitě to bylo trochu tvrdší, ale my na to musíme být připravení, až budeme hrát proti Kanadě a Švédsku, to jsou taky agresivní týmy.

Jaké máte ambice na týmy, jako je Kanada?

Ambice jsou na každý mančaft stejné. Musíme hrát jako tým a potom je každý porazitelný.

Doufáte, že půjdete ze skupiny dál? To znamená porazit minimálně Norsko a vyhrát ještě jeden další zápas.

Určitě, to je náš cíl. A dál uvidíme. Medaile by ale byla hezká.

Jak se vám líbilo na soustředění zde v Litoměřicích?

Bylo tu hezky. Konečně jsme se všichni shromáždili, já jsem poznal ostatní kluky. Je to pro mě vlastně můj první kemp.

Ty jsi z týmu nikoho neznal?

Znal jsem pár kluků, proti kterým jsem hrál a byl jsem s nimi na nějakém soustředění, ale ještě jsem nebyl s reprezentací.

Stačilo těch pár dnů na to, abyste se stmelili jako kolektiv?

Ano, to určitě stačilo.

Co ty bys sis přál? Přivézt medaili?

To by si přál asi každý hokejista ☺ Nejdříve musíme hrát jako tým a pak si myslím, že máme šanci, abychom nějakou medaili přivezli.

Třeba zlatou! ☺

Jo, ta by byla krásná!

Z Čech to do Drážďan není daleko. Doufáte v podporu fanoušků?

Doufáme. Moji kamarádi i rodina určitě přijedou, takže pár fanoušků tam určitě bude.

A jak se líbila atmosféra při zápase v Litoměřicích?

Byla výborná. Přišlo docela dost lidí a bylo hezké si před nimi zahrát. Líbilo se nám tady.