20. 1. 2011 | Michaela Luňáčková

Každé vítězství s Kadaní bylo vydřené, říká Ondřej Martinka

Loni druholigový bojovník v Mostě, letos jeden z "kališníků" prvoligových Litoměřic, to je Ondřej Martinka. Po zápase jsme si s ním popovídali nejen o utkáních s Kadaní, ale zavzpomínali jsme třeba i na loňskou sezonu.

Ondro, co nám řekneš k zápasu?

Dneska to bylo těžké. Vstup do zápasu byl výborný, dali jsme první gól, pak jsme ještě jeden přidali, ale poté přišla slabší chvíle. Bylo to asi tím vyloučením, které bylo podle mě nespravedlivé. Byli jsme zalezlí, báli jsme se a inkasovali jsme druhý gól. Rozhodně jsme si ale zápas odmakali a body zasloužili.

Kadaň je asi tradičním nepříjemným soupeřem.

Je to tak. Kadaň není nepříjmená do těla, Kadaň je zákeřná. Bylo to tak vždycky a asi to tak i bude. Je to v nich. Na pár zákrocích to dneska bylo vidět, třeba ten faul na Petra Šinágla. Myslím si, že to bylo rozhodčím určitě posouzeno správně. To je asi příklad za všechny.

Ptali jsme se na to kadaňského trenéra, který taktéž přiznal, že to faul byl. Samozřejmě ale Schmidt určitě nechtěl, aby to takhle dopadlo.

To stoprocentně. Já ho znám z Kadaně. Nikdy nechcete druhému ublížit. Hrály tam ale roli dvě okolnosti - na jedné straně se Petr špatně otočil, myslím si, že udělal špatný pohyb, na druhé straně ten hráč na něj byl rozjetý. Možná to mohlo dopadnout o něco líp, kdyby ho Petr viděl.

I když je Kadaň nepříjemným soupeřem, bilanci proti ní máme vynikající. Vyhovuje vám tenhle styl hry soupeře, nabudí vás to?

V sezoně jsme hráli s lepšími mančafty a lepší hokej, s Kadaní musíme jít hodně do obrany, snažíme se jejich útoky nějak odrážet. Když se podíváte zpátky, tak jsme vyhráli třeba na nájezdy, v prodloužení, museli jsme hodně bojovat. Každé vítězství s nimi bylo těžce vydřené.

V nadstavbě se vám opravdu daří. Trenér Setikovský nám řekl, že na dvanáctku se ale ještě jistě pomýšlet nedá.

Super od trenérů je to, že se soustředíme na to, abychom nespadli a aby se nehrála baráž. Když s tímhle cílem budeme hrát dál, bude to příjemnější, než se rvát o něco nahoře. Nebude na nás takový tlak. Stojíme nohama na zemi a nekreslíme si žádné vzdušné zámky a myslím si, že s tím můžeme uspět. Celý tým bojuje, jak má, je to výborné.

Teď se ale vrátíme k loňské sezoně a tvému působení v Mostě. Jak vzpomínáš na zápasy proti Stadionu v 2. lize? To byly taky vyhrocené zápasy.

Já jsem na to odpovídal už v offline rozhovoru. Vzpomínám na to velice rád. Jak v Mostě, tak v Lovosicích to byly výborné zápasy. Mělo to ůplně všechno. Fanoušci vám chodili, mělo to náboj, jiskru. Bylo to tak, jak to mělo být. Holt jste vyhráli…

Dneska už ti možná zas až tak nevadí, ne? :)

Je pravda, že možná můžu být rád, že jste vyhráli a já jsem teď tady. :) Byly to opravdu super zápasy, které měly šťávu.

Jsi stabilní pilíř obrany, máš velkou důvěru trenérů.

Jsem za to rád. Ze začátku sezony to tak nebylo, musel jsem se o to poprat. Zrovna dneska jsme se o tom bavili s kustodem. Jsem za to vděčný. Lépe se mi na ledě hraje, mám i větší sebedůvěru. Je pro mě důležité, stejně jako pro každého hráče, když mi trenér věří a posílá mě tam.

Takže jsi v Litoměřicích spokojený? Líbí se ti tu?

Ano, říkal jsem to už několikrát. Město máte nádherný, nově postavený zimák je bomba, zázemí je tu neskutečné. Já si nemám na co stěžovat. Fanoušci chodí, fandí a tak by to mělo být.

Dojíždíš, nebo tu přespáváš?

S klukama z Mostu a Litvínova dojíždíme každý den, jen když je večer zápas, tak tu přespíme.

Kdyby vám 7. února skončila sezona, co bys dělal? Nenudil by ses?

Kdyby sezona 7. února skončila, tak bych určitě jel na dovolenou. Dlouho jsem nikde nebyl a potřeboval bych si odpočinout. Pak už bych se začal soustředit na letní přípravu a nabírat fyzičku.

Takže bys v Litoměřicích rád zůstal?

To je spíš otázka na vedení, jestli se mnou budou spokojení, jestli budou chtít, abych tu zůstal. Já bych určitě zůstal rád.