28. 2. 2017 | Vít Trubička

Karty jsou rozdány – Zatrpkne Mostu loučení s WSM Ligou?

Jak titulek napovídá, podkrušnohorský celek odehraje na minimálně jednu sezónu své poslední utkání ve WSM Lize. V té nastupoval od sezóny 2011/12, nyní však okusí hořkost sestupu. Pro Litoměřice se play-out pouze přehoupl za polovinu, tudíž se mohou připravovat více na nový ročník a stejně jako v minulém utkání, i nyní dát větší prostor mladším hráčům. Zda kališníci uštědří Mostu na rozloučenou porážku se na mosteckém zimním stadionu dozvíme již v 17:30.

HC Most – HC Stadion Litoměřice

• Most - Havířov 2:3 sn.
  • Most - Kadaň 6:3
  • Litoměřice - Most 3:5

Most velmi dlouho živil naději, ta zhasla až v předchozím kole

I když se v základní části Baník snažil vehementně odlepit ze dna, nedaleká Kadaň byla nad jejich síly. Do play-out vstupovali svěřenci Aleše Tottera s nutností získat 18 bodů k zajištění udržení. Tento úkol se zpočátku zdál představitelný, Most přemohl své další severočeské soupeře – Kadaň a Litoměřice. Vaz Mostu zlomil až Havířov v příštím kole, od té doby podkrušnohořané i přes usilovnou snahu nezískali ani bod. Naopak Kadaň nutné body získala. Po šesti sezónách v druhé nejvyšší soutěži tedy farma nedalekého Litvínova okusí třetí nejvyšší soutěž.

Protože Mostu už o nic nejde, všechny své zbývající zápasy odehrál již v předehrávce. Poslední venkovní utkání odehráli mostečtí na ledě konkurenční Kadaně. Souboj farem Chomutova a Litvínova, neboli menší podkrušnohorské derby přineslo zajímavou přestřelku. Zápas došel až do prodloužení, v němž měla více štěstí Kadaň. Tudíž po výsledku 4:3 poslala hosty na cestou domů jen s bodem.

Autor fotografie: Petr Kozelek, skkadan.cz

Poslední vzájemný zápas v play-out

18.2.2017, 1. kolo play-out, HC Stadion Litoměřice – HC Most 3:5
Branky a nahrávky: 5. Hanták (Loskot, Šalda), 11. Loskot (Hanták, Kopta), 39. Miškář (Pilař) – 9. Alinč (Strejček, Hora), 30. R. Veselý (Divíšek), 33. Šimeček (Strejček, Frolo), 34. Šimeček (Kubinčák), 58. Kubinčák (Alinč)
Vyloučení: 1:1
Využití: 0:1
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 25:31
Zásahy brankářů: 26:22

Autorka fotografie: Michaela Luňáčková

Tým v play-out táhnou Havlíček s Kubinčákem

Ondřej Havlíček není příliš výrazným střelcem, v bojích o udržení vstřelil jedinou branku. Vše nahrazuje svými pěti asistencemi, což ho vyhouplo do čela žebříčku nejproduktivnějších hráčů Mostu. I jeho bilance ze základní části hovoří více jak dvojnásobně ve prospěch asistencí, kterých má na svém kontě patnáct, kdežto vstřelených branek pouze šest. O pouhý bod méně má litvínovský veterán Vojtěch Kubinčák díky svým třem gólům a dvěma asistencím. V základní části mu v tabulce nejproduktivnějších hráčů připadlo druhé místo, s výrazným odstupem od prvního Tomáše Divíška. Zde vstřelil deset branek a přidal čtrnáct asistencí.

V brance se zatím vystřídali tři gólmani. Tři starty má na svém kontě dvojice brankářů, Marek Pinc a Václav Mouček. Znovu litvínovský veterán Pinc v nich byl úspěšný na 89,33%. Mladík Mouček si připsal úspěšnost pouhých 65,00%. Jedinkrát se postavil do branky další mladý nadějný gólman Patrik Spěšný. Jeho úspěšnost je rovna 80,95%.

Sestava Mostu z posledního zápasu: Mouček – Hora, Šefl, Černý, Rulík, Strejček, Šesták – Rod, Havlíček, Smolka – Kubinčák, Divíšek , Řehoř – Veselý, Šimeček, Stříbrný - Doležal, Babincev, Komínek