19. 11. 2015 | Petra Pilbauerová

Karel Plášil hodnotí utkání proti Kadani

Zápas s Kadaní nebyl pro domácí tým lehkou zkouškou. O tom ví své i jednadvacetiletý útočník Karel Plášil. Jeho první hokejové krůčky začaly pod záštitou jihočeského Motoru. V Českých Budějovicích si prošel mládežnickými kategoriemi a v sezoně 2012/2013 si poprvé zahrál v nejvyšší hokejové soutěži. Toto období znamenalo i změnu dresu a uzavření smlouvy s hradeckým Mountfieldem.

Jak byste zhodnotil utkání proti týmu z Kadaně?

Byl to jednoznačně náročný zápas. Nabízela se velmi bojovná atmosféra a k vidění bylo dost z hokejové krásy. Podle mého názoru jsme na soupeře během první třetiny opravdu doráželi, ale postupem hry tento nátlak z naší strany slábl.

Vnímáte tedy první třetinu jako povedenou a tu poslední o poznání slabší?

Hra byla zpočátku vyrovnaná, ale na její poslední část nám nezbyly síly. Soupeř toho využil a průběh utkání byl ke konci v jeho režii. Svoji bránu si pak hosté dobře ochránili.

Myslíte si, že se na výsledku zápasu podepsal i fakt, že je aktuálně hned několik našich hráčů zraněných?

S tím nemohu úplně souhlasit. Prostřednictvím spolupráce s Hradcem Králové naši sestavu posilují jiní zkušení hráči.

Pravděpodobně jste i přes skutečnost, že nejde o snadného soupeře, počítali se ziskem tří bodů?

S cílem vyhrát vstupujeme do každého zápasu. Poměřit své síly s Kadaní ale není žádný med, která má k dispozici hráče z Chomutova.

V Litoměřicích působíte druhým rokem. Máte nějaký názor na Kadaň jakožto soupeře?

Kadani se tuto sezonu daří a nehraje se proti ní zrovna snadno. Její herní styl je podstatně bojovný, jelikož má plno mladých hráčů. Je to takový nepříjemný hokej.

Na led jste se vrátil teprve nedávno. Co bylo příčinou Vaší nepřítomnosti?

Nemohl jsem hrát kvůli zranění. Měl jsem natržený sval a nemohu říct, že bych byl úplně ve formě. Měsíc bez hokeje a v podstatě bez pohybu se na mě podepsal. Každopádně věřím, že se to v brzké době změní.

Oproti minulé sezoně se změnil tým, ale i trenér. Vyhovuje Vám nový styl hry?

Podle mého názoru je současný herní styl dost podobný tomu minulému. Tým se samozřejmě obměnil, ale nevnímám žádné radikální změny.