1. 11. 2016 | Vojtěch Martinek, Kateřina Froňková

Kališníky čeká souboj s Jihlavou, oplatí jí úvodní porážku?

Série náročných zápasů pokračuje, do Litoměřic ve středu přicestuje jihlavská Dukla. Aktuálnímu mistrovi druhé nejvyšší české hokejové soutěže se zatím v letošním ročníku daří – bývalý armádní klub se momentálně nachází na čtvrté příčce tabulky s čtyřbodovou ztrátou na první Kladno. Navíc z posledních třinácti ligových duelů prohrál pouze dvakrát. Zvládnou kališníci bitvu s těžkým soupeřem z Vysočiny? Utkání začíná v 18:00.

Dukla opět na předních příčkách tabulky

Pravděpodobnost, že Dukla obhájí prvoligový titul, rozhodně není malá. Jihlavě se povedlo se oklepat z pomalého vstupu do sezóny, během kterého padla hned třikrát z úvodních pěti kol, a momentálně se nachází již na čtvrté příčce tabulky.

Bývalý armádní klub za sebou má velmi povedený měsíc. V říjnu totiž prohrál jen dvakrát, a to na ledech Kladna a Přerova. Až v prodloužení pak zvládl urvat zápasy s Prostějovem a překvapivě s Havířovem, který se od začátku sezóny beznadějně trápí. Ze všech ostatních zápasů si už svěřenci hlavního kouče Petra Vlka odnesli do tabulky plný počet bodů.

Poslední kolo na jihlavský Horácký zimní stadion zavedlo pražskou Slavii. Bitvu s nevyzpytatelným soupeřem z hlavního města domácí zvládli – v šestnácté minutě otevřel skóre Tomáš Čachotský, v polovině třetí třetiny pak stav na 2:0 zvýšil Richard Diviš. Sešívaným se povedlo utkání akorát zdramatizovat gólem Ronalda Knota čtyři minuty před koncem zápasu, a tři body tak minulou sobotu zůstaly na Vysočině.

První vzájemný zápas dospěl do nájezdů

Do prvního střetu Stadionu s Duklou v letošním ročníku, který se odehrál 24. září v Jihlavě, vstoupili lépe domácí – už ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu Petr Šidlík, přičemž o devět minut později upravil stav zápasu na 2:0 Lukáš Anděl. Snížit se podařilo Ondřeji Koptovi, avšak Dukla si dvoubrankový náskok vzala v průběhu druhé třetiny zpět. Poté se ale Stadionu povedlo brankami Ondřeje Procházky a Matúše Paločka nejprve vyrovnat, sedm minut před koncem utkání ho pak poprvé v zápase poslal do vedení Jan Veselý. Dukle se ale podařilo na zásah Litoměřic odpovědět a poslat tak zápas do prodloužení a následně do nájezdů, ve kterých o výhře celku z Vysočiny rozhodl Michal Důras.

7. kolo, 24.9.: Jihlava – Litoměřice 5:4 po sam. nájezdech
Branky a nahrávky: 4. Šidlík (Skořepa), 13. Anděl (Jícha, Danišovský), 26. Jergl (Čachotský, Kaláb), 59. Důras (Říha), rozh. náj. Čachotský – 13. Kopta, 32. Procházka (Miškář, Hanták), 35. Paločko (Smetana, J. Veselý), 53. Veselý (Smetana, Kalla).
Vyloučení: 5:8 (vyšší tresty: 2:2)
Využití: 2:2
Střely na branku: 36:29

Čachotský kraluje bodování ligy, jedničkou šestnáctiletý Škarek

Tabulce kanadského bodování Dukly, stejně jako celé WSM Ligy, kraluje jihlavský rodák a odchovanec Tomáš Čachotský (na fotce). Čtyřiatřicetiletý forvard má zatím na kontě celkem třiadvacet bodů za osm branek a patnáct asistencí. Se sedmibodovým odstupem je druhým nejproduktivnějším hráčem klubu z Vysočiny Josef Skořepa (8+8), třetí příčka náleží obránci Jiřímu Říhovi (3+11).

Jedničkou Dukly v letošním ročníku je talentovaný šestnáctiletý gólman Jakub Škarek. Jihlavský odchovanec, který střežil svatyni českého národního týmu do osmnácti let na letošním ročníku Memoriálu Ivana Hlinky, zatím naskočil do deseti zápasů. Jeho průměrná úspěšnost činí něco málo přes 92%. Záda mu kryje bývalý šumperský gólman Miroslav Svoboda, jehož úspěšnost se pohybuje kolem velmi úctyhodných 95%.

Sestava Dukly v posledním zápase: Svoboda – Půža, Říha, Szathmáry, Šidlík, Dundáček, Kaláb, Dobrovolný – Zeman, Skořepa, Čachotský – Jergl, Seman, Důras – Stoklasa, Diviš, Březina – Čermák, Kondratěv, Jícha.