22. 8. 2016 | Vojtěch Martinek

Kališníky čeká odveta s mosteckým Baníkem

Příprava na prvoligovou sezónu 2016/17 pomalu ale jistě míří do finiše, hokejisté Stadionu v jejím rámci odehrají už jen tři zápasy. Ten první je čeká toto úterý, kdy se představí na ledě Mostu. V prvním střetnutí s farmou Litvínova podali kališníci před vlastními fanoušky v Kalich Areně přesvědčivý výkon a zvítězili 5:2. Budou se svěřenci trenérské dvojice Miloš Říha - Daniel Tvrzník radovat z výhry i tentokrát, nebo jim Baník porážku ze začátku srpna oplatí? Úvodní buly je na programu v 17:30.

Konto Mostu v přípravě: tři výhry, tři porážky

Svěřenci bývalého trenéra litoměřického Stadionu Jiřího Doležala poprvé vyjeli na led koncem července, přičemž k prvnímu přípravnému zápasu nastoupili čtvrtého srpna. Úvodním soupeřem jim byla Kadaň, která po dvou třetinách vedla nad hosty 2:1. V sedmačtyřicáté minutě však vyrovnal stav utkání Tomáš Divíšek a o pouhé čtyři minuty později otočil skóre Vojtěch Kubinčák. Most tak z kluziště tradičního účastníka druhé nejvyšší soutěže odjel v výhrou 3:2.

Koho sledovat? Nejproduktivnější hráči Mostu

• Tomáš Divíšek - 6 bodů (2+4)
  • Josef Stříbrný - 5 bodů (2+3)
  • Vojtěch Kubinčák - 4 body (2+2)

Přesně čtyřiadvacet hodin na to se mostečtí hokejisté představili v pražské čtvrti Braník, kde vyzvali na souboj druholigovou Kobru. Po šedesáti minutách byl stav 3:1 pro hosty, přičemž do průběhu zápasu výrazně zasáhli hned dva bývalí hráči Stadionu -- jedinou branku Kobry vstřelil Šimon Antončík a jednu trefu měl na kontě i Adam Chlapík.

Po dvou výhrách však přišly dvě porážky -- nejprve v Litoměřicích a o dva dny později v Benátkách nad Jizerou. Baník v obou zápasech padl shodně 2:5. Více o prvním střetu Stadionu s Mostem si můžete přečíst zde.

Další zastávkou na jízdním řádu přípravných zápasů byla odveta s Kadaní, tentokrát na domácí půdě. Její průběh byl téměř identický s prvním střetnutím obou klubů v přípravě. Kadaň znovu ztratila jednobrankový náskok a z mosteckého zimního stadionu odjela s porážkou 2:3. Dvěma body se v zápase blýskla jedna z nejnovějších posil Baníku, a to teprve dvacetiletý útočník Josef Stříbrný.

Zatím v posledním zápase se Most, nově i s Markem Pincem v bráně, vrhl na Benátky, ve snaze odčinit porážku z předešlého týdne. Vyrovnaná bitva šla za stavu 4:4 do prodloužení a následně i do nájezdů, ve kterých se jediným úspěšným exekutorem stal benátecký Jan Víšek.

Sestava Mostu v posledním zápase: Pinc (Mouček)– Hora, Šefl, Strejček, Šesták, Charousek, Cvrk, Bednařík, Rulík – Kubinčák, Divíšek, Smolka – Rod, Alinč, Chlapík – Doležal, Havlíček, Stříbrný – Havelka, Trübeneker, Mráz