24. 11. 2016 | Matěj Voborský

Kališníky čeká bitva s Frýdkem-Místkem

Stadion se chystá na důležitou bitvu sezóny s předposledním celkem tabulky – Frýdkem-Místkem. Litoměřice poslední dva domácí zápasy dokázaly vyhrát a určitě budou chtít uspět i tentokrát. Klub ze Slezska ovšem nebude příjemným soupeřem, a to proto, že poslední dvě utkání venku dokázal vyhrát. V prodloužení porazil favorizovanou Jihlavu a poté sestřelil pěti góly Most. Uspějí kališníci před vlastními fanoušky potřetí v řadě, nebo se budou radovat hokejisté Frýdku-Místku? Duel začíná v 17:00.

Nováček WSM ligy předvádí nevyrovnané výkony

Po postupu Frýdku-Místku do WSM Ligy si fanoušci vůbec netroufli odhadovat, na jakých příčkách v tabulce se nováček soutěže umístí. Když ale z prvních osmi zápasů dokázali zvítězit hned pětkrát, začali Frýdečtí pomýšlet ne jenom na předkolo play-off, ale i na přímý postup do čtvrtfinále. Jenže poté přišel rychlý pád dolů. Na domácím stadionu prohráli pět zápasů v řadě a z celkem osmi z desíti soubojů odešli jako poražený. Zatím poslední bitvu svedli na ledě Mostu, kde dokázal lehce vyhrát 5:1. Ještě než Slezané zamíří do Kalich Arény, poperou se v pátek 25. 11. o body v Kadani.

Dokáží Litoměřice poprvé překonat obranu Frýdku-Místku?

Hokejisté Stadionu nedokázali v obou vzájemných duelech překonat frýdeckého brankáře. Před domácím publikem podlehli hostům fotbalovým skórem 0:1, ve Slezsku po nevydařené třetí třetině prohráli 0:2. Ve druhém zápase byli kališníci v prvních dvou periodách lepším týmem. V osmatřicáté minutě se i dokázali prosadit, ale jejich gól nebyl uznán, jelikož byl kotouč za záda domácího gólmana poslán vysokou holí, a tak bylo skóre i po druhé třetině stále vyrovnané. V závěrečné třetině měl ale Frýdek-Místek navrch a deset minut před koncem vstřelil rozhodující gól Jakub Matyáš. Litoměřičtí se pokoušeli s nepříznivým vývojem něco udělat, ale marně. Domácí potvrdili vítězství brankou do prázdné klece kališníků a po zápase tak na světelné tabuli svítilo skóre 2:0.

15. kolo, 15.10: Frýdek-Místek - Litoměřice 2:0
Branky a nahrávky: 50. Matyáš (Chmielewski, O. Kovařčík), 60. Luka
Vyloučení: 3:5
Využití: 0:0
Střely na branku: 31:24

Komu se daří?

Momentálně nejlepším hráčem slezského týmu je nejspíš Aron Chmielewski, který zaznamenal šestnáct bodů za šest branek a deset asistencí. Nevede se špatně ani bývalému litoměřickému obránci Bohumilu Jankovi, ten za osm zápasů si připsal tři góly a stejný počet přihrávek. V bráně je jedničkou zvolen Juraj Šimboch, zatím si zachytal v sedmnácti duelech a jeho úspěšnost činí 90,52%.

Sestava Frýdku z posledního utkání: Šimboch – Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, Jank, Adámek, Stránský – Rufer, Cienciala, Klimša – Jašek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Pechanec, Miloš Roman – Christov, Růžička.