17. 11. 2018 | Tereza Kejřová

Kališníkům se v domácím prostředí daří. Vyjde to i proti sešívaným?

Stadion se v pondělní utkání představí na domácím ledě v utkání proti pražské Slavii. První společný souboj se odehrál v Edenu a tři body po výhře 2:0 brali Pražané. Boj o důležité body se tentokrát odehraje na ledě Litoměřic. Oplatí kališníci sešívaným porážku z prvního souboje?

Slavia – Třebíč 2:5

Litoměřičtí hokejisté vyjeli do zápasu proti Jihlavě odhodlaně a po vyrovnané první třetině odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem. Ofenzivně naladěná Dukla však postupně stupňovala svůj tlak a dvěma brankami ve druhé třetině otočila ve svůj prospěch.

Nebylo by to poprvé, kdy kališníci zaskočili tým z čela tabulky. Bohužel pro litoměřické hokejisty si Jihlava domácí prostředí uhájila a rychlými brankami na 3:1 a 4:1 potvrdila nejen svou výbornou produktivitu, ale i plný zisk bodů z tohoto utkání.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Ačkoli jsou na tom oba týmy bodově stejně, co se početních výhod týče, mohl by mít Stadion oproti slávistům poměrně velkou výhodu. Ti totiž v této činnosti zaostávají.

V přesilových hrách patří kališníci k těm lepším celkům celé soutěže, zatímco sešívaní v tomto ohledu dost ztrácí. Litoměřičtí mají na kontě 24 branek z přesilových her, Slavia vstřelila o polovinu méně.

Slávisté ztráceli body, podlehli i Třebíči

Pražanům se v uplynulých týdnech příliš nedařilo. Kromě výhry nad ústeckým Slovanem se museli v posledních pěti zápasech smířit s porážkou a to i na domácím ledě. Tři utkání končila prodloužením nebo nájezdy a vždy se ze zisku druhého bodu radoval soupeř sešívaných.

Autor fotografie: Jakub Mezlík

V posledním utkání Pražané doma nestačili na Horáckou Slavii a podlehli ji 2:5. Zápas rozhodl především závěr druhé dvacetiminutovky.

V té si totiž sešívaní zažili opravdové okamžiky hrůzy. Vše nastartovala špatná rozehrávka Pražanů. Ta znamenala první inkasovaný gól v 37. minutě. V následující minutě Třebíč zvyšovala na 2:0 ze samostatného úniku po sporném ofsajdu. Poslední hřebík do rakve v podobě třetí branky zatloukly Bílé Hvězdy ve 39. minutě.

Ačkoli se sešívaným nedala upřít snaha o nápravu předchozích chyb a dokázali dokonce stáhnout na rozdíl jediné branky, zápas se jim otočit nepodařilo. Třebíč si odvezla z Edenu plný zisk bodů.

Jak dopadne souboj celků, které v posledním duelu prohrály? Určitě přijďte fandit přímo na stadion. A pokud nemůžete, sledujte zápas na Hokejka TV.