6. 8. 2020 | Vít Trubička

Kališnická mládež už je na ledě! Těšili jsme se, přiznali hráči

Všechny mládežnické kategorie Stadionu mají za sebou své první tréninky na ledě. Mladí kališníci se na tyto tréninky těšili, zvlášť po nuceně prodloužené pauze. A to i přesto, že první kroky na ledě pro ně byly trochu náročnější. Bylo třeba si opět zvyknout na brusle i ledovou plochu.

Na tom, že se těšili na první tréninky na ledě, se shodli všichni hráči od šesté třídy až po juniorský tým. „Hrozně mi chyběli i spoluhráči,“ prohlásil hráč osmé třídy Ondřej Husák. Podobně se těšil na první setkání se svými spoluhráči i šesťák Matyáš Burnus. „Hodně jsem se těšil na led i do kabiny,“ řekl mladý hráč Stadionu krátce předtím, než spolu se svým týmem a sedmáky vyjeli poprvé v letní přípravě na ledovou plochu.

Dorostenci a deváťáci na společném tréninku.

„Led je led a prostě se na něj těšíš,“ tak optimistická slova zvolil dorostenec Tobias Vait. Dodal ovšem také, že samotný první trénink byl trochu těžší a člověk musel makat, aby to zvládl. Nutno také říct, že pro řadu hráčů byla pauza od ledu až příliš dlouhá. „Dost jsem se na led těšil, obzvlášť po prodloužené přestávce způsobené koronavirem. I když návrat do bruslí byl trochu namáhavější,“ řekl deváťák Šimon Hladík. Zrovna hráči 9. třídy si na ledě museli zvyknout na vyšší tréninkovou zátěž, neboť stále trénují společně s dorostem pod vedením trenéra Zuziaka.

Podle Lukáše Chloudy by mohlo být odloučení od ledu kratší. „Nejraději bych chodil na tréninky i o prázdniny,“ řekl o červencovém uvolnění programu. Tréninky si řada hráčů kompenzovala různými kempy a hokejovými školami. Na jedné takové byl Matyáš Burnus. „Tréninky byly dobré, ale špatně nám vařili,“ zhodnotil šesťák Stadionu kemp v pražském hokejovém tréninkovém centru. Několik kempů během měsíčního volna absolvoval i Ondřej Husák. „Nebylo pro mě díky nim těžké vyjet opět na brusle tady v Litoměřicích,“ popsal přínosy letních hokejových škol.

Náročné bylo vrátit se na led pro nováčka v juniorce Matěje Trtka. „Musím si na to opět zvyknout, přes léto jsem chodil víc do práce. Ale těšil jsem se na led i do kabiny za spoluhráči,“ řekl o svém letním programu. Sám se po třech letech v dorostu přesunul o kategorii výš. „Trenér je na nás trochu přísnější, ale dá se to zvládnout,“ popsal své dojmy po měsíční letní přípravě na suchu a prvním tréninku na ledě.

Do plného tréninku se dostali i junioři.

A jak vypadal program dalších hráčů během červencové pauzy? Třeba takový Lukáš Chlouda trénoval, jezdil s rodiči po výletech a také si občas zahrál na počítači. Trénovali ale i další hráči, již zmínění Ondřej Husák s Matyášem Burnusem navštívili hokejové kempy, deváťák Šimon Hladík posilovnu. „V létě jsem posiloval a věnoval se svému druhému sportu - golfu,“ popsal svůj program ve volnu.

Celý měsíc intenzivní přípravě na sezonu pak věnoval jeden z mladších hráčů v dorostu Tobias Vait. „Nechtěl jsem vypadnout z formy, proto jsem intenzivně trénoval, pauza totiž byla až nekonečné dlouhá,“ dodal s tím, že to bylo namáhavé. Už nyní se ovšem dorostenci připravují na první přípravné utkání. To se odehraje již v pondělí 10. 8. proti Benátkám nad Jizerou.