3. 12. 2013 | Miroslav Kejmar

Kališníci vyjedou na led Mladé Boleslavi

Hráči Stadionu Litoměřice vyrazí ve středu do nedaleké Mladé Boleslavi, která vede tabulku s osmi bodovým náskokem na Duklu Jihlava. Stadion má o motivaci postaráno, jelikož v pondělí natáhl bodovou šňůru na neuvěřitelných jedenáct utkání s minimálně jedním bodem, kterou chce prodloužit a v předchozích dvou utkáních proti Bruslařům neuhrál ani bod.

Mladá Boleslav nadále neohroženě vede tabulku 1. ligy

Bruslaři stále drží vysoce nasazenou laťku a šlapou jako dobře namazaný stroj. Nadále vládnou 1. lize a jejich nejbližší pronásledovatel je Dukla Jihlava, která ztrácí osm bodů. Mladá Boleslav prohrála zatím jen čtyři zápasy v základní hrací době, což je nejméně z celé ligy.

Stadion naposledy podlehl 0:3

Mladá Boleslav vstoupila do zápasu mnohem lépe než Stadion a už od začátku se tlačili do útoku. Ve 13. minutě se při přesilové hře trefil Nouza, a poté jak sám řekl litoměřický trenér Jiří Doležel, se začalo litoměřickým hokejistům vše bořit pod nohama. Ve druhé třetině se prosadil Loskot, když dorážel do prázdné brány.Následovali šance domácích, ale žádná z nich se neujala a tak ve třetí třetině zaúřadoval Mikulík, který tečoval Výborného nahození a Mladá Boleslav zaslouženě porazila domácí Stadion.

Bitva o krále střelců

Zítra proti sobě pravděpodobně nastoupí dva nejlepší střelci letošní sezóny. Za domácí Bruslaře Tomáš Nouza s devatenácti přesnými zásahy a za Stadion Miloslav Čermák s dvaceti přesnými zásahy. Ani jeden z hráčů se v minulém kole neprosadil, tak snad v zítřejším zápase.

Sestava Mladé Boleslavi v minulém zápase proti Kadani:

Will (Valent) - Pojkar, Toman, Ovčačík, Protivný, Němeček, Bohunický, Kurka - Kubica, Broš, Klimenta - Lenc, D.Výborný, Pabiška - Nouza, Vrbata, Musil - Starý, Frolík, Demel