15. 12. 2018 | Martina Kramerová

Kališníci v repre: Devatenáctka opět vyhrála a v Kanadě si zahraje semifinále

Po dvou porážkách dvě výhry a postup. Čeští reprezentanti do devatenácti let na turnaji World Junior A Challenge zabrali a srazili oba výběry Kanady. Díky dvojici triumfů si zajistili postup do semifinále, v němž se opět utkají s Ruskem. Se sbornou na úvod kanadské anabáze prohráli a mají jí tak co oplácet. Do hry už zasáhla v jednotlivých duelech pod vedením trenérů Bruka a Přerosta hned pětice kališníků - Daniel Dvořák, Otakar Šik, Lukáš Rousek, Jaroslav Dvořák a Tomáš Dajčar a zapsala i několik kanadských bodů. Jan Dluhoš kvůli nemoci bohužel ani jednou nenastoupil.

Hokejová devatenáctka tráví předvánoční čas na World Junior A Challenge v kanadském Bonnyville, kde se po slabším úvodu nakopla k výborným výsledkům postoupila do semifinále. Svěřenci trenérů Bruka a Přerosta nejprve padli s Ruskem a USA, pak ale srazili oba výběry Kanady (East a West) a v sobotních 22:00 Středoevropského času si zahrají semifinále.

Jejich soupeřem nebude nikdo jiný než stará známá sborná, s níž Češi na startu turnaje prohráli 2:4. Teď budou chtít Rusům porážku oplatit. Do zápasu by měli zasáhnout stejně jako do předchozích utkání i nadějní hráči Litoměřic, kteří svými výkony pomohli k postupu. Otakar Šik zaznamenal dvě gólové nahrávky. Jaroslav Dvořák a Lukáš Rousek nasbírali po jedné asistenci. V brance se výborně oháněl brankář Daniel Dvořák a v obranné činnosti se neztratil ani Tomáš Dajčar. Do Kanady odjel i nej Jan Dluhoš. Kvůli nemoci však do žádného duelu nemohl naskočit.

Všechny prozatímní zápasy devatenáctka odehrála pod vedením koučů Davida Bruka a Miroslava Přerosta. Trenérem brankářů je Benjamin Sequens. Stadion tak má za mořem opravdu bohaté zastoupení. Bude se národní tým U19 zase radovat z vítězství a postupu do finále, nebo si zahraje o třetí místo?