14. 10. 2018 | Martina Kramerová

Kališníci si chtějí spravit chuť, v cestě stojí Trhači z Kadaně

Série výher skončila. Stadion si po dvou domácích výhrách nad Přerovem a triumfu na ledě Motoru neporadil s Prostějovem a podlehl soupeři z Moravy 4:5. Hned v dalším kole Chance ligy si budou chtít kališníci jistě spravit chuť, vyrážejí totiž do Kadaně, která ve dvanácti kolech od začátku sezony zvítězila pouze dvakrát. Po skalpu Havířova a Ústí Trhači naposledy opět padli, když nestačili na Třebíč. Jak jedno z menších severočeských derby dopadne?

14. kolo: SK Trhači Kadaň vs. HC Stadion Litoměřice

Porovnání týmů
14. místo (7 b.)
Postavení v tabulce
8. místo (19 b.)
Skóre
Jaroslav Kůs (1+11)
Nejproduktivnější hráč
Jan Kloz (6+11)

Lukáš Klíma (6 gólů)
Nejlepší střelec
Jan Kloz (6 gólů)
Šimon Szathmáry (1+3)
Nejproduktivnější obránce
Aleš Pavlas (2+8)
Ondřej Kuchař (89,88 %)
Petr Hamalčík (83,33 %)
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král (90,68 %)
Daniel Dvořák (91,56 %)Martin Michajlov (84,21 %)
Třebíč – Kadaň 4:1
Litoměřice – Prostějov 4:5

Byla to hodně velká škoda. Kališníci si v duelu s Prostějovem vedli výborně a v průběhu úvodní třetiny zatížili konto Jestřábů dvěma góly. Soupeř ale držel krok a i když Stadion přidal další branku, nakonec dokázal vývoj skóre čtyřmi trefami zcela otočit. Domácí v závěru už jen zkorigovali na 4:5 a museli se smiřovat s těsnou porážkou.

Podle dvougólového střelce Markuse Korkiakoskiho byla klíčová koncovka. Litoměřice si sice vypracovaly řadu šancí, ve spoustě z nich ale ztroskotali na Štůralovi v prostějovské kleci. „ Měli jsme plno skvělých šancí, prostějovský gólman jich hodně zneškodnil. Tyto malé věci vytvořily celkový výsledek,“ hodnotil finský útočník.

Podobná slova volil i trenér David Bruk. „Musím říct, že soupeř byl velice silný a potrestal každou naši chybu. My jsme hráli velice dobře, vytvářeli si obrovské množství šancí, ale trochu jsme si vylámali zuby v koncovce,“ řekl po zápase.

Teď před jeho svěřenci stojí další výzva. Tou je další severočeský tým z Kadaně, jenž v současné době kouká na ostatní celky tabulky ze spodních pozic. Trhači se po dvou výhrách s Havířovem a Ústím sice odpoutali od samotného dna celkového pořadí, pořád ale zůstávají se sedmi body předposlední. Naposledy nestačili na Třebíč, na jejím ledě padli výsledkem 4:1 a na poslední Frýdek mají náskok pouhého bodu.

Bez překvapení patří nejbližší protivník Stadionu k týmům, které jsou na posledních místech i podle mnoha statistik. Kadaňští prozatím vsítili ze všech celků nejméně branek (24) a naopak jich i nejvíc inkasovali (65). Produktivitu Severočechů vede Jaroslav Kůs. Útočník sice zaznamenal pouze jedinou trefu, hned jedenáctkrát se ale zapsal mezi asistenty a celkově získal už 12 kanadských bodů. Nejlepší střelec Lukáš Klíma vsítil šest branek, stejně jako neúspěšnější snajpr Stadionu Jan Kloz.

Trhači navíc na začátku října posílili, když se z Chomutova vrátili na pomoc Martin Šťovíček a Roman Chlouba. I Litoměřice mají novou tvář, a to Ivana Řehoře, jenž začínal sezonu právě v Kadani. Kališníci však stále počítají ztráty. Ke zraněným Královi, Kadlecovi, Pavlasovi , Machačovi a Machalovi přibyli ještě hráči, které si vyžádaly extraligové celky. Martin Havelka prozatím zůstává v rodném Litvínově, Ondřeje Buchtelu si zase stáhl Chomutov. Zatím tak není jisté, jestli se proti Trhačům představí.

I když je osmý Stadion proti čtrnáctému celku papírovým favoritem, nebude mít na Zimním stadionu Kadaň rozhodně lehkou práci. Přesto se pokusí uspět a znovu najet na vítěznou vlnu.