28. 9. 2018 | Tereza Kejřová

Kališníci opět doma, tentokrát vyzvou soupeře z Jihlavy

Litoměřice čeká těžký souboj proti střelecky velmi dobře naladěné Jihlavě. Jihlava na rozdíl od kališníků své soupeře z tohoto týdne dokázala porazit a veze se na vítězné vlně. Dokáže Stadion uhájit domácí prostředí před Duklou? Zápas začíná v 17:00 v Kalich Aréně. Přímý přenos z utkání můžete sledovat na Hokejka TV.

Údaje před

úspěšnost brankářů
Niklas Lundström – 91,54%
Jan Brož – 89,33%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Posledních 5 kol z pohledu Jihlavy

• Jihlava - Třebíč 6:3
  • Ústí - Jihlava 3:4sn
  • Jihlava - Havířov 1:3
  • Kladno - Jihlava 2:3sn
  • Jihlava - Kadaň 7:0

Jihlava v posledních dvou zápasech úspěšná

Dukla odehrála v týdnu také dvě utkání. V pondělním utkání vyjela Dukla na led ústeckého Slovanu, kde zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jihlava si odvezla ze severu Čech dva body po výhře 4:3sn. Ve středečním utkání hostila Jihlava Bílé Hvězdy z Třebíče. Zápas byl dlouho vyrovnaný a Dukla plný zisk bodů v domácím prostředí uhájila až v závěru utkání – 6:3. V zápase se projevila vysoká produktivita druhé formace Dukly, která se podílela na čtyřech brankách.

Autor fotografie: Tomáš Lysý (hcdukla.cz)

Jihlavě se v produktivitě daří

Jihlava se po osmi odehraných utkání drží ve středu tabulky. V osmi zápasech pouze třikrát prohrála. Dukla se může zatím pyšnit svojí úspěšnosti ve střelbě a to ve všech herních situacích. Ze svých 34 vstřelených branek dokázala Jihlava skórovat i v oslabení, a to hned pětkrát, jedenáct branek pak dokázala vstřelit v přesilových hrách. V předchozích utkání Chance Ligy dokázala dvakrát zvítězit vysokým výsledkem 7:0 nad soupeřem z Kadaně a dokonce i nad Motorem z Českých Budějovic.

Jihlavští mají ve svém nejproduktivnějším hráči týmu i nejproduktivnějšího hráče dosavadního průběhu celé Chance Ligy. Matěj Pekr odehrál za Jihlavu všech osm utkání a připsal si v nich 13 kanadských bodů za osm gólů a pět gólových nahrávek. V první desítce nejproduktivnějších hráčů Chance Ligy mají Jihlavští dalšího útočníka Lukáše Anděla, který si zatím připsal deset kanadských bodů (6+4).

Autor fotografie: Markéta Křížová (hcdukla.cz)

Litoměřičtí po těsných výsledcích potřebují další body

Po skvělých obratech z utkání proti Frýdku-Místku a Porubě se museli kališníci smířit s těsnými porážkami proti Vsetínu a Benátkám nad Jizerou, kde se závěrečným tlakem skóre utkání nepodařilo obrátit ve prospěch Stadionu. V první desítce bodování Chance Ligy se stále drží Markus Korkiakoski po dvou vstřelených brankách a osmi gólových nahrávkách.

Bitva mezi kališníky a Duklou startuje v sobotu od 17:00 v Kalich Aréně.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová