7. 10. 2020 | Martina Kramerová

Kališníci na draftu NHL: Krutila si vyhlédlo Chicago, Nováka zvolila Minnesota

Obrovská gratulace! V zámoří proběhl během středečního večera a noci tradiční vstupní draft NHL pro mladé naděje. V něm uspělo osm Čechů. A mezi nimi i kališníci Michael Krutil a Pavel Novák, které si vyhlédly Chicago Blackhawks a Minnesota Wild. Na české hokejisty ukázaly i Montreal Canadiens, Detroit Red Wings, New Jersey Devils, San Jose Sharks a Buffalo Sabres. Jedničkou draftu se stal podle očekávání útočník Alexis Lafreniére.

O první říjnové středě proběhl v zámoří vstupní draft NHL, ve kterém padla volba některých klubu i na české hráče. Vedle Jana Myšáka a Jakuba Dobeše, jež si vyhlédl Montreal, Jaromíra Pytlíka, kterého zvolilo New Jersey, Jana Bednáře, po kterém sáhl Detroit, Adama Rašky, jenž zaujal San Jose a Jakuba Konečného, na kterého ukázalo Buffalo, se dočkali i kališníci Michael Krutil a Pavel Novák.

Krutilovo jméno zaznělo ve 4. kole jako sto desáté v pořadí, a to z úst zástupců týmu Chicago Blackhawks. Mladý obránce patří do kádru Stadionu už druhou sezonu. Loni ale v kališnickém dresu odehrál i vinou zranění pouze osm utkání. V dresu Sparty v loňské sezoně zapsal první extraligový start. Letos se k litoměřickému mužstvu opět připojil, kvůli zdravotním problémům ale ještě pod Radobýlem nenaskočil k jedinému soutěžnímu zápasu.

Nováka si v 5. kole jako 146. v pořadí vybrala Minnesota Wild. Mladý útočník zažil letos v Litoměřicích premiéru. Dařilo se mu jak v přípravě, tak na startu Chance ligy. V pěti zápasech v kališnickém dresu prozatím vstřelil jednu branku, k níž přidal tři asistence.

Michaelovi a Pavlovi i všem dalším hráčům, kteří na draftu uspěli, patří velká gratulace.

Češi na draftu NHL 2020

48. Montreal Canadiens: Jan Myšák