16. 2. 2020 | Filip Hulín

Kališníci míří do Prahy. Zastaví rozjetou Slavii?

Po skvělém obratu v domácím zápase s Chomutovem je tu další utkání. Stadion zavítá na led Slavie, které se v posledních týdnech daří. Pražané si v minulém kole vyšlápli na druhý Přerov a získali tak devátou výhru z posledních deseti zápasů. Stadion bude chtít navázat na velmi dobrý výkon proti Pirátům a sebrat Slavii body. Uštědří sešívaným porážku?

Údaje po 20. kole
skupiny o pořadí v play-off

4. místo (85 bodů)
Postavení v tabulce
7. místo (74 bodů)
Skóre
Tomáš Šmerha (26+28)
Nejproduktivnější hráč
Daniel Voženílek (20+36)
Tomáš Šmerha (26 gólů)
Nejlepší střelec
Martin Kadlec (22 gólů)
Jan Novák (5+17)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Marcel (12+17)
Martin Michajlov (92,47 %)
Roman Málek (90,89 %)
Úspěšnost brankářů
Adam Beran (91,68 %)
Jan Škorpík (88,93 %)
Přerov - Slavia 2:3pp
Poslední utkání
Litoměřice - Chomutov 4:3pp

Na Stadion čeká další velmi těžký zápas. Míří totiž na led pražské Slavie, které se v posledních zápasech daří, když z posledních deseti zápasů dokázala vyhrát hned devět. V minulém kole si dokonce vyšlápla na druhý Přerov.

Vzájemné zápasy v této sezoně jsou vyrovnané. Dva zápasy vyhrál Stadion, dva Slavia. Minulý zápas se odehrál v Kalich Areně, kde byli úspěšnější hosté, kteří se dostali do čtyřbrankového vedení. Stadion se ve třetí třetině dotáhnul až na jednobrankový rozdíl, avšak vyrovnat nestihl.

Kališníci si v minulém zápase vyšlápli na Chomutov, s kterým sice ještě čtyři minuty před koncem prohrávali o dvě branky. Po brankách Kadlece a Matěje Berana ale Stadion vyrovnal a v prodloužení zápas rozhodl Gaspar. Litoměřičtí tedy prolomili osmizápasovou šňůru bez výhry a zapsali dva body.

Souboj dvou hvězd ligy Voženílek nebo Šmerha?

Nejproduktivnějším hráčem sešívaných je Tomáš Šmerha, který zaznamenal 26 branek a 28 asistencí. Šmerha je druhým nejlepším střelcem a zároveň i druhým nejproduktivnějším hráčem celé ligy. V této sezoně se daří i Filipu Kuťákovi, jenž má na svém kontě 18 gólů a 23 přihrávek. Velký podíl na tom, že se Pražanům v posledních týdnech daří, má i nová akvizice z Kladna Vítězslav Bílek, tedy hráč, kterého litoměřičtí fanoušci dobře znají. Zaznamenal za devět zápasů devět přesných tref.

V brankovišti Slavie se zatím objevili pouze dva maskovaní muži. Největší porci zápasů odchytal Martin Michajlov, jehož procentuální úspěšnost zákroků se pohybuje kolem 92,47 %. Druhým brankářem je teprve devatenáctiletý Roman Málek, který odchytal šestnáct zápasů s úspěšností téměř 91 %.

V minulém vzájemném zápase byli úspěšnější Pražané.

Nejvíce bodů v kališnickém dresu zaznamenal Daniel Voženílek, litoměřický útočník má na svém kontě 20 gólů a 36 asistencí. Nejlepším střelcem týmu je Martin Kadlec, jenž nastřílel 22 branek. Nejproduktivnějším zadákem Stadionu je Patrik Marcel s 29 body, za dvanáct přesných zásahů a sedmnáct přihrávek.

Utkání v pražském Edenu začíná v pondělí v 18 hodin. Video přenos bude k dispozici na Hokejka TV textový pak na onlajny.com