15. 10. 2015 | Vojtěch Martinek

Kališníci mají šanci napravit svou reputaci, v sobotu vyzvou Havířov

Po nevydařeném zápase v Jihlavě má Stadion šanci napravit svou reputaci proti Havířovu, který na sever Čech zavítá v rámci 15. kola WSM Ligy. Slezané nastřádali v předchozích čtrnácti zápasech stejný počet bodů jako Litoměřice a v tabulce jim patří jedenáctá pozice. Zvládnou kališníci střet s nejvzdálenějším soupeřem v lize? Utkání začíná v 17:00

HC Stadion Litoměřice - HC AZ Havířov 2010

• Havířov - Most 4:3
  • Jihlava - Havířov 2:0
  • Motor - Havířov 6:1

Slezané se většinu uplynulé čtvrtiny sezóny nacházeli na spodních příčkách tabulky. Velký podíl na nelichotivém umístění havířovských hokejistů nese jejich vstup do soutěže - v prvních pěti zápasech si AZet připsal pouze jedinou výhru. V šestém kole si však Havířov na domácí půdě vyšlápl na favorita z Kladna a slavil zisk dvou bodů. Svěřenci slovenského kouče Štefana Mikeše ale nedokázali v dalším zápase na výkon proti Rytířům navázat a z Benátek si na východ odvezli prohru 4:0. O kolo později AZet uspěl v derby s Prostějovem, opět před domácími fanoušky. Havířovu se nejvíce daří právě v K&K PNEU Aréně, kde bodoval pětkrát ze sedmi pokusů. Venku ale Slezané zvítězili pouze jednou, a to v jedenáctém kole v Třebíči. Posledním soupeřem našeho zítřejšího soka byl českobudějovický Motor, který AZet porazil 6:1.

Komu se daří?

Nejproduktivnějším hráčem slezského celku je jednatřicetiletý útočník Petr Kanko (7+2), který je zároveň nejúspěšnějším střelcem týmu. Těsně za ním v bodování stojí dlouholetá opora AZetu Jan Maruna (3+5), havířovský odchovanec Antonín Pechanec (1+7) a bývalý kapitán Havlíčkova Brodu Roman Maliník (4+4). V brance Havířova se od začátku sezóny vystřídali již čtyři gólmani. Nejvíce startů, konkrétně sedm, má Miroslav Svoboda, pětkrát do zápasu zasáhl Petr Matoušek a tři zápasy mají na kontě Extraligové posily Tomáš Vošvrda a Šimon Hrubec.

Sestavy obou týmů v posledních zápasech

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (21. Michajlov) – Krstev, Málek, Bílek, Plášil, Piegl, Mikliš, Hronek – Kalla, Ma. Procházka, Beránek – Doležal, Nedvídek, Švagrovský – Berger, Troliga, Mi. Procházka – Krátoška, Valášek, Racek.

HC AZ Havířov 2010: Svoboda (Matoušek) – Štencel, Ostrčil, Krisl, Bahounek, Korim, Lenďák, Bail – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Stumpf – Tomi, Staněk, Káňa – Kalus, Rimmel, Kotala – Matějek.