4. 4. 2019 | Martina Kramerová

Kalich Cup je tady! V pátek startuje v Litoměřicích mezinárodní turnaj šestých tříd

Už tento pátek se na litoměřickém stadionu rozběhne jubilejní 5. ročník Kalich Cupu. Mezinárodní akce šestých tříd kategorie U12 se v letošním roce zúčastní osm týmů – sedm mužstev z Čech a jedno z Dánska. Jednotlivé celky nejprve odehrají základní skupiny, ve kterých změří síly každý s každým. Poté se bude pokračovat vyřazovacím způsobem až do finále. Hráči se mohou těšit i na zahajovací a závěrečný ceremoniál. Přijďte mladé kališníky podpořit.

Na půdě Stadionu proběhne i v letošním roce hokejový turnaj Kalich Cup, který pomalu ale jistě uzavře právě končící sezonu. Mezinárodní akce má v Litoměřicích dlouhou tradici, ve víkendovém termínu 5. – 7. dubna 2019 se uskuteční už jeho pátý ročník a o nejvyšší mety v něm budou bojovat hokejisté šestých tříd kategorie U12.

Stejně jako v předešlých letech se turnaje zúčastní osm týmů. Zatímco loni doplnila české celky trojice z Německa, Švýcarska a Rakouska, letos se mohou těšit na dánského soupeře. Do Kalich Areny totiž dorazí celek Esbjerg IK. Vedle něj se na ledě představí domácí kališníci, ústecký Slovan, pražská Sparta, karlovarská Energie, Bílí Tygři z Liberce, HC Olomouc a Baník Sokolov.

Turnaje se letos zúčastní sedm českých a jedno zahraniční mužstvo.

Týmy jsou rozlosovány do dvou základních skupin, ve kterých se utká každý s každým. Následně proběhnou vyřazovací boje. Do nich hráči nastoupí podle postavení v tabulce základní skupiny. Vítězové si zahrají s druhými týmy druhé skupiny o postup do finále. Mužstva ze třetích a čtvrtých míst se utkají vyřazovacím způsobem o 5. – 8. místo. Poražené týmy ze semifinále čeká duel o bronz, vítěze pak bitva o celkový triumf. Ta v Kalich Areně odstartuje v neděli 7. 4. 2019 v 17:30. Poté celý turnaj uzavře vyhlášení výsledků a slavnostní zakončení.

Každý zápas se hraje na 3 x 15 minut čistého času, za výhru se započítávají dva body, za remízu bod a za prohru 0 bodů. Při rovnosti bodů po základní skupině rozhodují následující faktory v tomto pořadí – 1. vzájemné utkání, 2. rozdíl vstřelených a obdržených gólů, 3. větší počet vstřelených branek, 4. nižší počet trestných minut, 5. los. Ve vyřazovací části proběhnou při vyrovnaném stavu nájezdy. V utkáních o 3. a 1. místo se v případě remízy uskuteční pětiminutové prodloužení s náhlou smrtí a případné „penalty“.

Stejně jako v minulosti tak bude o co stát. Mladí kališníci se v loňském roce ve velké konkurenci umístili na 7. příčce, letos chtějí pořadí vylepšit. Přijďte Stadion podpořit a vychutnat si turnajovou atmosféru.

Rozlosování skupin

Skupina A: Slovan Ústí nad Labem, HC Spart Praha, Esbjerg IK, HC Stadion Litoměřice.

Skupina B: HC Energie Karlovy Vary, Bílí Tygři Liberec, HC Olomouc, Baník Sokolov.