8. 11. 2009 | Jan Luňáček

Jsem se svými spoluhráči spokojený, říká útočník Milan Buďa

V posledních zápasech litoměřického Stadionu je na ledové ploše hodně vidět a fanoušky chválen útočník s číslem deset - Milan Buďa. Za svou hru nasbíral vysoký počet kanadských bodů a usadil se na špičce mezi domácími útočníky. Je to také bojovník, o čemž už několikrát domácí příznivce v letošní sezóně přesvědčil.

Milane, můžeme tě požádat o zhodnocení dnešního zápasu z pozice hráče na ledě?

Dnes jsme se snažili hned od začátku vyvíjet na soupeře tlak, což se nám podařilo, a nasázeli jsme jim hned v první třetině dvě branky. Měli jsme u toho i trochu štěstí, ale asi by to tak mělo vypadat. Na druhou stranu Jablonec nekladl až tak velký odpor a my jsme hráli dobře.

Váš útok dnes vsítil čtyři branky. Asi vás to všechny dost bavilo. Co říkáš svým spoluhráčům v útoku?

Oba dva jsou výbornými, technickými hráči. Já s nimi mám dohodu, že to za mě musí občas i odbruslit. Já jim za to slíbil, že do hry vložím ty své dlouholeté zkušenosti. Ale hraje se mi s nimi velice dobře. Máme za sebou i dobrou obranu. Já jsme spokojený.

Na ledě je vidět, že proti loňské sezóně šla hodně nahoru i tvá forma. Fanoušci to oceňují.

Ono je to hlavně souhrou v té naší pětce. Pokaždé je to jiné. Vloni jsem třeba šance taky měl, ale nedal jsme je. Letos to tam, zaplaťpánbůh, padá a mám i dost nahrávek. Forma je spojená i s tím, že jsem přestal profesionálně hrát, mám práci a člověk se hokeji nemůže tolik věnovat. Když se hraje po práci, tak je to jinačí.

Na začátku sezóny hraje dobře celý tým. Je to tak?

Ano, to určitě. Přišli noví kluci, kteří jsou opravdu posilami a taky kvalitními hráči. Prostě přišli opravdové posily. Mužstvo se tím zvedlo, myslím si, že všechno klape tak, jak má, a že i my díky tomu hrajeme dobře. Jen aby nám to vydrželo co nejdéle.

Teď vás čeká zápas v Roudnici nad Labem. Všichni příznivci si myslí, že se pojede pro tři body. Jak to vidí hráči?

Já si myslím, že v této soutěži nelze podcenit nikoho. Ať jsou to povinné tři body, nebo ne, my chceme vyhrát každý zápas a tím i tento. Venku se nám letos docela daří. Musíme k utkání přistoupit zodpovědně a jsem přesvědčen o tom, že se tři body dají uhrát.

Děkuji a budeme držet pěsti.