8. 2. 2013 | Alexandr Stys

Jihlava se představí v Litoměřicích

Do konce základní části zbývá už jen pár utkání a Litoměřice po třech výhrách drží ještě malou šanci na postup do elitní osmičky. Na Kališníky teď ovšem čeká čtveřice velmi silných celků a sebrat body favoritům nebude lehké. Litoměřičtí ovšem bojují do posledních sil a v sobotu změří síly s jihlavskou Duklou v domácím prostředí. Utkání začíná tradičně od 17:00.

Šance na play-off stále existuje

Severočeši ztrácejí na osmou příčku šest bodů. O toto postupové místo se ovšem perou další tři celky, momentálně osmé Benátky mají nejlepší výchozí pozici. Na deváté Královské lvy mají Benátky náskok dvou bodů. Boj o vyřazovací boje také vyhlásil Šumperk, ten se ovšem pohybuje na jedenáctém místě a na osmou příčku mu schází devět bodů. Do konce základní části zbývají čtyři utkání a právě Stadion má nejtěžší los. Litoměřice ovšem z posledních tří zápasů vytěžily plný bodový zisk devíti bodů, a zda Kališníci svojí sérii prodlouží i proti Jihlavě se uvidí v sobotu.

Stadion ovšem nečeká lehký zápas. Jihlava je tým, který touží se dostat v Play-off co nejdále a základním kamenem pro zdárný vstup bude lehčí soupeř. Momentálně se tým z Vysočiny pohybuje na šesté příčce a hrozil by mu soupeř z Ústí nad Labem, což není pro Duklu zrovna ideální soupeř. Se Stadionem má Jihlava v letošní sezóně zatím lepši bilanci. Ze tří utkání dvakrát vyhrála a pokaždé to bylo na domácím ledě. První vzájemné utkání bylo pro Litoměřice největší porážkou v letošní sezóně. Kališníci na Vysočině prohráli vysokým rozdílem sedmi branek. Žádnou navíc nevstřelili a domu odjeli s prohrou 0:7.

Jihlavě máme co vracet

Druhé utkání venku již Stadion sehrál o mnoho lépe, ale výhry se stejně nedočkal. Už ve 4. minutě se trefil Prokš a poslal domácí do vedení. Do konce první třetině Litoměřice zásluhou Antončíka srovnaly. Ve druhé části utkání však domácí na ledové ploše dominovali a díky gólům Dobrovolného a Zemana opět vedli, tentokrát už o dvě branky. Na 3:2 snížil Kloz, ale Zeman druhou brankou v utkání zajistil Jihlavě opět dvoubrankové vedení. V závěru si hosté vytvořili silný tlak a Šinágl prostřelil Ritticha z hranice levého kruhu. To však ze strany Litoměřic bylo vše a Dukla ubránila hubené vítězství 4:3.

O jedinou výhru proti Dukle se postarali Kališníci v listopadu. Na ledě Kalich Areny se domácí hráči snažili přetrhnout šňůru porážek, naopak Dukla šla do souboje se snahou potvrdit svou formu z předešlých duelů. Lépe zahájili utkání Litoměřičtí zásluhou Kolářova gólu. Krátce před polovinou zápasu šli domácí do dvoubrankového vedení díky trefě Simona, ale zanedlouho snížil za Jihlavu Malec. Když však ve třetí části domácí znovu odskočili Novákovým gólem na rozdíl dvou branek, bylo rozhodnuto. Dukle už se alespoň vyrovnat nepodařilo a Stadion tak nakonec zvítězil 3:1.

Ofenzivní smršť v Kalich Areně

Jihlava má velezkušený útok. Hned pět hráčů už překonalo hranici 30 získaných kanadských bodů a Daniel Hodek už má zálusk na čtvrtou desítku. Na svém kontě má nejlepší hráč Dukly již 38 bodů za 20 branek a 18 nahrávek. Za ním s 34 body jsou Tomáš Čachotský a Michal Jeslínek. Na obranu Litoměřic tak čeká velký ofenzivní tlak, kterému bude muset odolat, pokud chtějí Kališníci pomyslet na body. Oba brankáři Jihlavy si zatím vedou velice dobře. Filip Novotný odchytal 28 utkání s úspěšnosti zákroků přes 92%. Jeho parťák David Rittich naskočil do branky Dukly ve 22 zápasech a stejně jako Novotný si drží úspěšnost přes 92%.

V minulém kole si Jihlava poradila hravě s Mostem a vyhrála v domácím prostředí vysoko 5:1. Díky první vyhrané třetině o dvě branky si domácí pohlídali vítězství nad Severočechy a připsali si povinné body.

Sestava Jihlavy v utkání s Mostem:

Novotný - Ficenc, Zadražil, Jícha, Dobrovolný, Podlipnik, Štebih, Jaroš, Kolda - Hodek, Velecký, Maliník - Jeslínek, Filip, Prokš - Vysloužil, Hubáček, Zeman - Kuřítko, Mikeš, Pekárek