8. 3. 2009 | Jan Luňáček

Ještě dva zápasy. Chceme šest bodů, říká obránce Tomáš Hillmich

Dnešní prohrané utkání se soupeřem z Tábora nebylo určitě jednoduché pro obranné řady domácího týmu. Soupeř velice dobře bruslil a kombinoval. Hráči soupeře nedali domácím ani minutku na vydechnutí. O atak branky soupeře se několikrát pokusil i obránce Stadionu Tomáš Hillmich. Domácí tým ale tentokrát ani jednou neskóroval. Proč? Zápas nám dnes Tomáš zhodnotí.

Můžeme požádat o zhodnocení dnešního, po dlouhé době prohraného, zápasu?

Myslím si, že jsme dnes hráli proti hodně silnému soupeři. Všichni jsme to dopředu dobře věděli. Na Tábor jsme se připravovali, věřili jsme si a očekávali jsme zisk plného počtu bodů. Bohužel to tak nedopadlo. Hlavní problém byl v nevyužitých šancích, které byly. Nastřelili jsme dvě tyčky a bylo tam pár slibných situací. Soupeř dal tři góly po našich chybách ve třetině, a to rozhodlo.

Šlo o to dát první branku a dostat se do psychické výhody?

Určitě. Dostali jsme gól z přesilovky, i když jsme věděli, že je hrajou hodně dobře. Přesilovku sehráli hezky a od té doby byla naše hra trošičku rozháraná. Soupeř hrál o něco málo lépe. My jsme se pak snažili kompenzovat jejich bruslení tvrdší hrou, ale nedařilo se nám tak, jak bychom chtěli. Pokračovalo to tak, jak to pokračovalo.

Divákům se zdálo, že se domácí tým dostával do tempa vždy až v polovině každé třetiny.

Ono to bylo možná trochu naší nervozitou. Na začátku zápasu jsme nastoupili trochu s respektem, nebylo to od začátku hned ono. Postupem času se to začalo lepšit, ale nedokázali jsme skórovat. Soupeř měl na své straně dnes více zkušeností i štěstí. To rozhodlo.

A co ta dlouhá přesilová hra, která trvala šest minut?

Přesilové hry jsou našim kamenem úrazu už delší dobu. Sice je trénujeme, ale bohužel nám nevychází jak by měly. Na druhou stranu Tábor v oslabení rychle přistupoval k našim hráčům, a pak není vůbec jednoduché přesilovku hrát. Nechci se na to vymlouvat, měli jsme je určitě sehrát líp. Alespoň jednu, ale bohužel.

Vypadalo to také, že nevycházely přihrávky od obránců spoluhráčům do útoku. Většinu přihrávek hráči Tábora pochytali.

Náš přechod do útoku dnes nebyl ideální. Oni nás dobře napadali a pak z toho pramenily naše chyby. Dnes se to stalo hodněkrát a nabídli jsme jim šance ke skórování, čehož soupeř využil.

Zdálo se, že hra domácího týmu byla v poslední třetině nejlepší, ale paradoxně jsme dostali dvě branky.

Myslím, že ty dvě branky jsme dostali až po patnácté minutě. To jsme už hráli vabank. Hru jsme museli otevřít a doplatili jsme na to. Jednu branku nám dal Jiří Zelenka, což je zkušený hráč a ten, když má prostor, toho dokáže využít.

Dá se říci, že po sedmi vítězných zápasech přišla možná i trochu očekávaná porážka?

Očekávaná prohra to nebyla. My jsme doufali ve výhru. S tím pojedeme i na příští zápas do Krkonoš.

Ještě tedy dva zápasy - Trutnov a Řisuty. Kolik bodů?

Šest bodů, samozřejmě.

Děkujeme a budeme držet všechny palce.