3. 12. 2012 | Jan Luňáček

Jen tak jsem do toho plácnul a ono to tam spadlo,říká Daniel Sobotka

V řadách litoměřických obránců vyčnívá svou výškou. Hráč, který se nebojí osobních soubojů. Ale také hokejista, kterého v letošní sezoně načas vyřadilo z kádru zranění. Nyní opět naskočil do sestavy a v utkání proti soupeři z Písku vstřelil svou první letošní branku. O dojmech z tohoto utkání jsme si povídali krátce po skončení s Danielem Sobotkou.

Dnes po dlouhé době opět vítězství za tři body. Jak bys utkání zhodnotil?

Dnešní zápas budu určitě hodnotit pozitivně, protože jsme vyhráli. Šli jsme první do vedení, což jsme chtěli, ale soupeř dost brzo vyrovnal. Ve druhé třetině jsme ale odskočili do vedení o tři branky, a pak jsme si výsledek až do konce utkání pohlídali. Dneska už bylo na všech v kabině vidět, že chtějí vyhrát.

První třetina skončila nerozhodně. Neměli jste o konečný výsledek obavy?

To vůbec ne. Dnes jsme měli jasný cíl vyhrát, a to se podařilo. Vůbec jsme si nechtěli připustit, že bychom dnes měli prohrát.

Dnes to bylo vaše povinné vítězství.

Dá se to tak říci.

A co tvoje branka? Jak bys nám ji popsal?

Láďa Slížek si mě postavil na buly podle svého a podařilo se nám vyhrát puk, který se dostal až ke mně. Já do toho jen tak plácnul, ale puk doplachtil až za brankáře. Vůbec jsme nepřemýšlel nad nějakou tvrdou střelou. Spíš jsem nahazoval na teč. Vyrazil proti mně jejich hráč, tak jsem rychle vystřelil.

Kolikátá branka v sezoně to byla?

Letos první.

Takže jubilejní. Blahopřejeme. Druhá třetina byla z vaší strany herně nejlepší. Je to tak?

Podařilo se nám ji vyhrát 3:0. Už jsme měli na hokejkách větší klid a nebyli jsme tolik nervózní.

A co poslední třetina? Tam jste měli pět vyloučených a bylo to tdost živelné.

Je to tak. Písek měl snahu s výsledkem něco udělat, ale my jsme to již ubránili. Dobře jim zachytal brankář a měl zásluhu na tom, že soupeř neprohrál vyšším rozdílem. Nějak se nám ale stále nedaří přesilovky. Třeba na tréninku nám to vychází, pak ale přijde zápas a nedaří se nám nic. V přesilovkách nám to prostě stále nejde.

Nastal teď zlom a začnete zase sbírat body?

My doufáme, že se to po tomto utkání zlomí a náš výkon půjde opět nahoru.