20. 11. 2011 | Michal Sabó

Jednou jsi nahoře, jednou dole, říká David Keltner o svých výkonech

Je dalším litoměřickým odchovancem, který se vrátil z Ústí do Kalich Areny. V současnosti nastupuje v juniorském týmu, ale bojoval také o místo v "A" mužstvu. Jaké dojmy si odnesl od svých zkušenějších kolegů, jak hodnotí své výkony i práci celého juniorského výběru, na to vše jsme se po zápase s Mostem zeptali Davida Keltnera.

Dnes jste si body rozdělili, šanci vyhrát jste ale určitě měli.

Šanci jsmě měli. Škoda, že jsme dostali ten gól v našem oslabení. Naštěstí pak Honza Nenadál srovnal před koncem na 3:3 a byli jsme rádi za bod.

Neustále soupeře dotahovat, to muselo stát hodně sil.

Byl to určitě hodně těžký zápas. Dělali jsme zbytečné chyby a sami se dostávali pod tlak.

Jaká to byla změna proti zápasu v Klášterci, kdy jste byli vyloučeni dvakrát, naopak dnes devětkrát?

To byla velká změna. V první třetině jsme měli pět vyloučení, vlastně deset minut v oslabení, to se hraje špatně.

Mostečtí také nehráli příliš čistě, připsali si tři vyšší tresty. Muselo vás mrzet, že jste nevyužili jednu pětiminutovou přesilovku, kterou vám tím darovali.

To byl zlomový okamžik, kdy jsme hráli 5 na 3 a nedali jsme z toho branku. Kdybychom tam dali gól, tak by to byl určtiě jiný zápas.

Dnes jsi dvakrát zařídil vyrovnání ty, připsal jsi si dvě asistence na gól. Byly to při těch skrumážích před brankou tvé střely, které pak spoluhráči dorazili nebo přesné přihrávky?

Já jsem to pokaždé zkusil dát nějakým způsobem na branku. Jednou jsem tam viděl Vencu Racka a zkoušel jsem mu to tam přihrát. Bylo to tečované, ale Venca předvedl dobrý důraz před brankou a povedlo se mu to tam dotlačit.

Jaké jsi na svém výkonu viděl chyby nebo případně pozitiva?

Dnes to určitě nebyl žádný super výkon. Pár věcí jsem tam pokazil. Něco se mi povedlo, něco ne, ale to je každý zápas. Jednou jsi nahoře, jednou dole.

V létě jsi si vyzkoušel i zápasy za áčko. Není trochu škoda, že jsi odehrál jen přípravu? Nebo jsi do toho šel s jasnou hlavou a hned první rok jsi tolik neočekával?

Určitě jsem měl nějaké šance. Škoda, že jsem se neprosadil. Zahrál jsem si i jeden zápas v sezóně, v Šumperku, kde jsme prohráli 7:3. Pochytil jsem alespoň nějaké zkušenosti od ostatních. Třeba od Ládi Slížka, to je opravdu kapitán jak má být.

Jak se ti podle tebe příprava povedla? Odehrál jsi vlastně téměř všechny zápasy.

Hodnotil bych jí tak padesát na padesát. Škoda, že jsem tam netrefil alespoň nějaký gól. Jeden jsem teda v Kadani dal, ale neuznali mi ho. Zahrál jsem si ale s opravdu skvělými hráči a hodně mi to pomohlo.

Nastupuješ teda letos za juniorku. Jaká je zatím sezóna podle tebe?

Řekli jsme si, že chceme hrát nahoře, abychom udělali dobré body, což se nám zatím celkem daří. Snad jich ještě pár nasbíráme.

Po dnešní remíze vám utekl postup na druhé místo. Při čtrnácti odehraných zápasech je ale ještě času dost že? Soutěž má šestatřicet kol.

Teď nás bude čekat hodně těžký zápas v Ústí. Tam to bude hodně těžké. Snad ale nějaký bod vybojujeme, stejně jako v dalším kole proti Děčínu. Snad ale nějaké body získáme a odskočíme od toho spodku tabulky.

V týmu nejsi jediný, kdo si vyzkoušel zápasy za “A” tým. Cítíte na sobě občas nějaký větší tlak?

Je to vyrovnané. Naší první lajně se občas povede rozhodnout, ale někdy se daří a někdy ne. V Klášterci se nám zrovna moc nedařilo, rozhodly tam úplně jiné lajny. Je dobře, že je tým vyrovnaný. Všechny čtyři útoky jsou silné, obrany jsou na tom stejně. Máme opravdu silný tým. Myslím, že bychom mohli hrát hodně nahoře, kdybychom takhle nekazili některé zápasy jako právě s Mostem. Je to ale nahoru dolů.

Ještě jste posílili o dva hráče z juniorské extraligy. Asi je znát, že přišli z vyšší soutěže.

To je určitě znát. Jsou nažhavení, nic nevypustí, hrají opravdu dobře. Jak Šimon, tak Jirka jsou super hráči. Šimon dává gól téměř v každém zápase. Je nejproduktivnější hráč. Dnes mu to taky moc nevyšlo, měl tam akorát nějaká vyloučení. Ale jednou se prostě daří, podruhé ne.

Jak tobě se zatím v bodování daří? Sbíráš body pravidelně?

Nějaké body tam mám. Občas, třeba jako proti Hvězdě, se mi podaří dát dva góly. Na levé křídlo, které musí hrát hodně dozadu, je to dobré.