Jedna neuznaná branka neovlivnila celé utkání, říká Jiří Jebavý

Zveřejněno 28.11.2017 | Jan Luňáček
Jiří Jebavý byl jedním z dvojice zkušených obránců, který se objevil na ledě proti soupeři ze Vsetína v hodně omlazené sestavě domácích. Na litoměřickém ledě se také poprvé představil útočník Ondřej Machala. Nová posila ze zámoří vstřelila dvě branky. Přesto kališníci přišli o všechny body, které si odvezli hosté z Valašska. Jiří Jebavý se k utkání vyjádřil hodně kriticky.
Jirko, můžete nám krátce zhodnotit dnešní utkání?

Dnes to byl z naší strany hrozný zápas. Těžko se mi to hodnotí, ale dnešní dvě první třetiny byly úplně nejhorší co jsme v letošní sezoně odehráli. Z mého pohledu tam nebylo vůbec nic pozitivního. Každý puk měl soupeř a my jsme byli úplně hrozní. I po zápase na Slavii jsme se zavřeli v šatně, protože tam to bylo úplně podobné a nějak jsme si to vyříkali. Pak jsme odehráli výborný zápas proti Havířovu a teď opět špatný výkon. Já nevím a neumím si to vysvětlit.

Zápas proti Havířovu byl dnešnímu trochu podobný. Také špatná první třetina a ve druhé trochu uragán branek.

Určitě ano. Ale z mého pohledu to proti Havířovu bylo ještě dobré. Tam jsme branky dávali, ale dnes je dostávali. Trochu nám dnes chyběl zápal do boje. Dostali jsme branku a svěsili jsme hlavy.

Vy jste asi již ve své kariéře odehrál takové zápasy.

To určitě. Těch se odehrála spousta. To do hokeje patří. Ale musíme to hodit za hlavu a soustředit se na zítřejší utkání. Budeme muset urvat nějaké body v Budějovicích a pokusit se překvapit.

Nemáte pocit, že když se zápas takto nepříjemně vyvíjí, tak mladí hráči ztrácí hlavu?

Je to možné. Jsou ještě mladí a nevyhraní, ale těžko říci. Měli by v sobě mít ale nějaký drajf a ten na ledě ukázat. To tam dnes nebylo. Možná se náš výkon trochu vyburcoval v závěru zápasu a možná prvních pět minut ve druhé třetině bylo dobrých. Pak jsme ale začali propadat ve hře dozadu.

Ve druhé třetině došlo ke sporné situaci, kdy byl vyloučen Martin Havelka na čtyři minuty a tam se možná zápas zlomil.

Bohužel. V této části zápasu jsme inkasovali krátce po sobě tři branky, a to i v situaci při hře pět na pět. Také pak došlo ke sporné situaci ve třetí třetině, kdy jsme vstřelili regulérní branku a rozhodčí ji neuznali. Já byl zrovna na ledě a z mého úhlu pohledu to byla branka. Následně jsme přestali hrát a soupeř nás potrestal. Neměli jsme se předčasně radovat. Nebudu komentovat rozhodčí, ale byl to sporný okamžik, kdy jsme mohli skórovat na pět ku třem a mohlo to být ještě hratelné.

Trochu paradoxem je, že nám vstřelili první dvě branky útočníci, kteří v loňské sezoně bojovali v litoměřickém dresu. A to Petr Beránek a Ondřej Kopta.

To je pravda. A ještě dobře chytal Jarda Pavelka, který výborně chytal i v dresu Litoměřic. Ale to většinou tak je, že se hráči na svém původním ledě zapíší do statistik.

Nyní vás čekají zápasy na kluzištích soupeřů. Budou se muset přivézt nějaké body a nahradit ztrátu z domácího ledu.

Čeká nás výjezd v sobotu a v neděli na Moravu. Tam to nebude jednoduché. Tabulka je tak vyrovnaná, že musíme přivézt nějaké body, aby jsme nepropadli v pořadí dolu. Ztráta se bude těžko dohánět.

Dnes jste ale nehráli ani v tradiční sestavě. Chyběli i zkušení obránci.

Je hodně znát neúčast Aleše Pavlase, což je náš nejzkušenější hráč. On drží nějakým způsobem i kabinu a má nám vždy co říci. Nehrál ani Honza Strejček, který má nějaké problémy s ramenem. Dnes byl sice na tréninku, ale nebude asi hrát ani zítra v Budějovicích. Ale přijel David Kvasnička a snad to zítra nějak zvládneme. V Budějovicích jsme minule zahráli také dobrý zápas a také tam došlo ke spornému momentu, kdy jsme údajně vstřelili branku z postavení mimo hru, což domácí těžce nesli. Myslím si, že dnešní nepovedený zápas nedělá neúspěšnou celou sezonu, ale nesmí se to mockrát opakovat. Dnešní utkání jsme si pokazili už na začátku a nemůžeme se vymlouvat na jednu neuznanou branku.

Děkujeme za rozhovor a ať se venku daří.