9. 2. 2009 | Jan Luňáček

Je to radost hrát s takovými hráči, říká obránce Michal Jakl

V nedělním zápase proti Roudnici nad Labem se blýskl pěti brankovými nahrávkami mladý obránce domácího týmu Michal Jakl. Michal se vrátil do týmu po krátké odmlce způsobené drobnými zraněními a tento zápas si skvěle užíval. Pochvaloval si také skvělou atmosféru, která nedělní zápas v Lovosicích provázela.

Jak bys zhodnotil dnešní zápas z pozice hráče? Čekali jste s týmem tak jednoznačné utkání?

Určitě ne. Do Roudnice teď přišlo asi šest nových kluků a v posledním zápase v Benešově zahráli docela dobře, dlouho hráli nerozhodně, takže jsme takový výsledek určitě nečekali. Zodpovědně jsme se ale na zápas připravovali a bylo to na ledě také vidět. Prakticky k ničemu jsme je nepustili. A další věc, což bylo dobře, od začátku nám to tam padalo a to dodalo týmu na sebedůvěře.

Tobě osobně se dnes hrálo velice dobře, je to tak?

To určitě. Hrál jsem v pětce s hráči co hráli extraligu, první ligu. V obraně jsem hrál s Koubičem (Michal Kouba - poznámka redakce), který hraje druhou ligu už dlouhá léta a má velké zkušenosti. S těma klukama to byla radost dnes hrát.

Takže i pro tebe to byl dnes pěkný hokejový zážitek.

Určitě ano. Mě teď trápila nějaká zranění a jsem moc rád, že jsem se do toho dostal zase zpátky. Snad bude forma ještě lepší.

Měl jsi dnes jako obránce pět asistencí. To opravdu svědčí o tom, že byla pohoda.

Měl jsem to dost ulehčené tím, že kluci si na ty přihrávky vzorně najížděli. Prostě to umí. A za druhé, Roudnice dnes nehrála to, co by měla. Neodpovídalo to druhé lize.

Dnes se očekával vyhecovaný zápas. Hrálo se derby. Bylo to na ledě tvrdé?

Ani ne. Dvě třetiny se hrálo prakticky bez kontaktu. Přicházely jen fauly pramenící ze hry. V poslední třetině už Roudnice neměla prakticky co ztratit, takže už se hrálo trochu více do těla. Až ta třetí třetina byla tvrdší.

Teď bude následovat utkání v Praze na Kobře. Co můžete očekávat?

Ano, teď Kobra. Tam také přišli noví hráči. Určitě to bude těžký zápas. Mají tam malý stadion, konkrétně kluziště. Určitě to bude těžší, než dnes proti Roudnici. Poslední zápasy také nehráli špatně a budou se chtít ukázat.

Dnes přišlo hodně diváků, skoro tisícovka. Bylo to na ledě znát?

Určitě. To prostředí je úplně jiné, když vás žene kupředu skoro tisícovka fanoušků. A dnes se opravdu fandilo. Určitě to týmu hodně pomůže.

Překvapilo vás, že bylo v hledišti tolik fanoušků z Ústí nad Labem?

To taky a je to příjemné. Ale jsme moc rádi, že je o hokej v tomto regionu takový zájem. I když se v Ústí hraje hokej na jiné úrovni než tady v Litoměřicích, tak ten zájem jejich fanoušků potěší. U nás v týmu je několik hráčů, kteří v Ústí působili. Máme to k sobě také blízko.

Děkujeme za rozhovor a ať se daří.