5. 11. 2008 | Jan Luňáček

Je to hodně důležitá výhra, říká trenér Daniel Tvrzník

V neděli 2. listopadu se konalo první okresní derby letošního ročníku v utkání 2. ligy mužů mezi HC Stadionem Litoměřice a HC Roudnice nad Labem. Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím hostujícícho týmu z Litoměřic.Po utkání jsme položili několik otázek hrajícímu trenérovi Litoměřic Danu Tvrzníkovi.

Pane trenére, vládne po zápase v Roudnici n. L. a vítězství 4:2 spokojenost se ziskem 3 bodů, nebo i spokojenost s předvedenou hrou?

Se ziskem 3 bodů je vždy spokojenost, ale tohle bylo derby, navíc nás před zápasem dělil od Roudnice pouze bod, takže hodně důležitá výhra. Po první třetině jsme se chtěli soustředit především na hru do obrany, což se nám až na pár okamžiků dařilo. Přesto si myslím, že jsme schopni lepších výkonů.

Hráč na střídavý start – Honza Kloz – se hned ve svém v prvním zápase uvedl vstřelenou brankou. Budeme Honzu vídat v litoměřickém dresu častěji?

My v to doufáme, záleží jak bude vytěžován v Ústí. Zatím to vypadá, že by mohl nastoupit i v neděli proti Kobře.

Myslíte si, že bude tento zisk tří bodů tím pravým impulzem k dalším vítězným zápasům?

Mužstvo bylo po těch smolných jednogólových porážkách psychicky trošku dole, tak doufám, že nás vítězství zvedne, hráči si začnou více věřit a budeme dělat body. Naději nám dává i to, že ani mužstva z čela tabulky nás výrazně nepřehrála, bohužel nám vždy kousek chyběl.

Roudnický zápas sledovalo i velké množství diváků z Litoměřic. Stačí hráči při zápase vnímat povzbuzování nově založeného fanklubu?

Určitě to hráčům pomáhá, naši fanoušci zaslouží za zápas v Roudnici velké poděkování. Na domácích zápasech bývalo sice hodně diváků, ale moc se nefandilo, to se v posledních zápasech zlepšuje, pro hráče je to opravdu mnohem lepší atmosféra.

Děkujeme a přejeme hodně štěstí do dalších zápasů.