19. 1. 2017 | Barbora Koťová

Je škoda, že jsme se nedokázali víckrát prosadit, říká Štěpán Havránek

Po utkání s kladenskými Rytíři jsme požádali o krátké zhodnocení zápasu mladého obránce Štěpána Havránka, který se v dresu Litoměřic poprvé objevil v několika utkáních v minulé sezóně. V letošním ročníku se v Litoměřicích objevuje častěji a pravidelně nastupuje za juniorský tým královehradeckého Mountfieldu.

Štěpáne, můžeš nám krátce zhodnotit zápas proti Kladnu?

Rozhodně je škoda, že jsme nevyhráli. Myslím si, že první třetinu jsme odehráli velice dobře. Je ale škoda, že jsme nedokázali vstřelil více gólů, přestože jsme si dokázali gólové šance vypracovat.

Která třetina se ti zdála jako nejlépe odehraná?

Jednoznačně první třetina, ve které jsme výborně dohrávali osobní souboje, byli jsme hodně na puku a podařilo se nám zastavit většinu útoků soupeře ve středním pásmu. Takže první třetina byla určitě z naší strany odehraná nejlépe.

Odehráli jste zápas v docela slušném tempu. Jsi obránce, vyhovuje ti spíše rychlý hokej nebo hokej s více osobními souboji?

Osobně mi vyhovuje více bezkontaktní hokej, máme víc času tvořit hru. Je tady hodně zkušených hráčů, kteří hrají více na svou pozici než dohrávání do těla. Takže mi jednoznačně více vyhovuje bezkontaktní hokej.

Připravovali jste se na Kladno nějak výjimečně? Překvapilo vás něčím?

Řekli jsme si pár slov k přesilovkám, ale neřekl bych, že nás něčím překvapili. Některé situace prostě vyplynou ze hry a nedá se na ně před zápasem připravit.

Jsi spokojen se svým výkonem z tohoto zápasu?

Myslím si, že to vždy může být o něco lepší. Pár chyb jsem udělal a myslím, že mám stále co zlepšovat. Doufám, že se mi to bude v Litoměřicích dařit.

Příští utkání bude derby s Ústím nad Labem? Těšíš se nebo z něj máš obavy?

Bude to moje první derby v dresu Litoměřic, takže jsem moc zvědavý na atmosféru zápasu. Mám i trochu obavy, ale těším se na to.

Minulý rok jsi v Litoměřicím odehrál pár utkání, v letošní sezóně tě zde vídáme častěji. Jak se ti v Litoměřicích líbí?

Město se mi líbí, občas si vyrazím na procházku. Vše, co potřebuji tady najdu, zázemí je tu skvělé. Hlavně tu mám klid a nemusím tady moc řešit školu. Takže se mi tu líbí a jsem tu spokojen.