31. 12. 2015 | Petra Pilbauerová

Je důležité na sobě neustále pracovat, říká Milan Toman

Poslední ohlas po utkání nám v letošním roce poskytla jedna z nových posil A týmu - Milan Toman. Ten brusle poprvé obul v Roudnici nad Labem. Další zastávkou bylo Kladno a později Sparta. U té zůstal na dvě sezony a poté svoji působnost přemístil k ústeckému Slovanu, kterému dopomohl k postupu do první ligy. Poté se vrátil do Kladna, které naopak do první ligy sestoupilo. Další angažmá jej čekalo ve Zlíně, Českých Budějovicích a na Slavii. V "áčku" Stadionu se poprvé představil v roce 2012.

Jaký je Váš zpětný pohled na utkání proti Slavii?

Podle mého názoru jsme první třetinu odehráli velmi dobře s ohledem na to, proti jakému soupeři jsme se postavili. Druhá třetina z naší strany nebyla příliš dobrá, ale situace se v poslední části hry zlepšila. Zaslouženě jsme vyrovnali, ale díky různým okolnostem zápas nakonec dopadl takto.

Konečný počet vyloučení byl 5:5 a i přes to, že se objevila krvavá zranění, zápas nebyl tak tvrdý..

Zranění nebyla způsobena úmyslně, ovlivnily to různé faktory. Utkání bylo velmi bojovné a poměr vyloučení je odpovídající. I samotný průběh utkání tomu nasvědčoval.

Máte za sebou teprve druhé utkání v dresu Litoměřic. Překvapilo Vás, že hned v začátku došlo na tak vypjatý zápas?

Jestliže je zápas takový, tak je to jedině dobře. Obzvlášť pro mladé hráče, kteří se tu teprve vychovávají. Jsou to pro ně cenné zkušenosti, protože vyhrávat umí každý. Oproti Prostějovu jsme předvedli lepší výkon.

Jak došlo k Vašemu návratu sem do Litoměřic?

Šlo pouze o domluvu mezi mnou a Danielem Tvrzníkem.

Jaký máte názor na první ligu?

Myslím si, že má velmi dobrou úroveň a to i díky sestupu jiných mančaftů.

Vidíte potenciál v mladých hráčích?

Je důležité, aby si kluci uvědomili, že na sobě musí pracovat každý den. Nestačí sem tam vstřelit gól a očekávat, že to půjde samo. Pokud tohle pochopí, tak nebudou mít ve své kariéře problém.