18. 2. 2013 | David Jahoda

Je dobře, že jsme v posledním utkání základní části zvítězili, prohlásil Pavel Mrňa

O L O M O U C - V posledním utkání základní části hrály Litoměřice na ledě druhého celku tabulky z Olomouce. I když Stadionu už téměř o nic nešlo, chtěli Kališníci na Hané uspět. Severočeši hráli po celý zápas s velkou chutí, což se jim vyplatilo, když nakonec dokázali zvítězit 3:2, a to i přestože přišli o dvoubrankové vedení. Hvězdou zápasu se stal nejproduktivnější útočník litoměřického celku Pavel Mrňa, který byl u všech tří branek svého mužstva. „Do skupiny play-out jsme si přidali tři body, máme nějaký náskok na sestupové pozice, za což jsme rádi,“ těšilo Pavla Mrňu.

Stadion ze svého věhlasnějšího soupeře neměl vůbec strach, od prvních minut olomouckého soka přehrával, a nakonec si také za výhru 3:2 odvezl tři body. Litoměřice vedly v utkání o dvě branky, Kohoutům se však podařilo ve druhé části srovnat. Pět minut před koncem se ale prosadil Patrik Husák, čímž Litoměřice utnuly olomouckou šestizápasovou sérii výher.

„Je dobře, že jsme v posledním utkání základní části zvítězili. Jeli jsme do Olomouce s tím, že chceme získat nějaké body, a to se podařilo. Do skupiny play-out jsme si přidali tři body, máme nějaký náskok na sestupové pozice, za což jsme rádi,“ konstatoval Pavel Mrňa, který proti Moravanům zažil tříbodový večer.

„Věděli jsme, že to s Olomoucí bude těžký zápas. Olomouc je navíc první v tabulce, co se týče výher na domácím ledě. My jsme sem ale jeli vyhrát, a to se povedlo,“ pravil spokojený Mrňa.

Pavel Mrňa se podílel na všech třech přesných zásazích svého celku, když jednou skóroval a dvakrát asistoval. V polovině střetnutí se mu povedlo uniknout domácím obráncům dokonce ve vlastním oslabení, z čehož pramenil gól na 2:0 pro hosty.

„Venca Drábek mi nahrál puk o mantinel, mně se povedlo ujet domácí obraně, a i když jsem byl faulovaný, tak jsem nějakým způsobem přehodil gólmana. Podařilo se mi dát branku, kdybych jí nedal, dal bych ji určitě z penalty,“ usmíval se hokejista, který v základní části se 32 body ovládl týmové bodování.

Na vítězné brance Patrika Husáka z pětapadesáté minuty měl Mrňa minimálně poloviční zásluhu. „Hrálo se čtyři na čtyři, rozjel jsem se mezi beky, ale viděl jsem, že po mně domácí jdou. Podařilo se mi však nabrat rychlost, objel jsem obránce a následně vystřelil. Moje střela šla sice do betonu, za mnou ale jel Patrik Husák, který puk dorazil,“ popisoval moment, který Stadionu přiřkl tři body.

Olomouc už měla před duelem minimálně druhou pozici v tabulce jistou, Litoměřice už zase v minulém zápase ztratily veškeré naděje na účast ve vyřazovací části. Podle Pavla Mrni ale poslední utkání základní části náboj nepostrádalo.

„Myslím si, že Olomouc měla motivaci vyhrát, protože kdyby Mladá Boleslav náhodou zaváhala, mohla jít na první místo. Já to hodnotím pouze tak, že jsme zvítězili, což je pro nás před play-out dobré,“ dodal odchovanec pražské Sparty.

Stíhací jízda Litoměřic, kdy si v posledních sedmi duelech připsaly skvělých osmnáct bodů, ke splnění hlavního cíle nakonec vešla vniveč. Stadion místo vyřazovacích bojů čeká pouze desetikolové play-out.

„Velice nás to mrzí, protože poslední zápasy jsme hráli opravdu dobře. Chtěli jsme se do play-off za každou cenu dostat, bohužel nám to v minulém utkání proti Ústí nevyšlo. Samozřejmě jsme už před tím zápasem věděli, že týmy před námi musí klopýtnout. Moc jsme chtěli, ale bohužel to nevyšlo,“ smutnil útočník s číslem deset na dresu.

Pravděpodobnost, že by Litoměřice opustily prvoligovou rodinu, je opravdu malá, přesto v žádném případě nechtějí Kališníci zbytek sezóny jen tak odklouzat. „Na Písek a Beroun sice máme náskok něco přes dvacet bodů (26 bodů pozn. red.), avšak půjdeme do každého zápasu tak, že chceme vyhrát. Čeká nás ještě deset zápasů, chceme si zahrát a urvat nějaké body,“ dodal na závěr čtyřiadvacetiletý forvard.