7. 2. 2021 | Martina Kramerová

Jan Výtisk po návratu: Ještě to není ono, ale už jsem chtěl hrát! Slavia? Super tři body

Soutěžní zápas naposledy odehrál takřka před měsícem. Pak se musel podrobit operaci ruky, po které přišla nucená pauza. Do kolotoče Chance ligy se obránce Jan Výtisk vrátil v duelu proti Slavii a hned mohl s týmem oslavit vítězství. Navíc zapsal jeden kanadský bod za asistenci při trefě Jakuba Konečného. Po závěrečné siréně tak měl litoměřický kapitán spoustu důvodů k radosti. „Máme tři body, takže je to super. Myslím, že jsme proti Slavii hráli dobře. Před reprezentační pauzou je vždycky těžké se na poslední zápas zkoncentrovat, ale my to zvládli a natáhli vítěznou sérii,“ těšilo velezkušeného hráče.

Poslední zápas před pauzou a pátá výhra v řadě. Navíc na venkovním ledě. Jak cenný je takový výsledek? A jak duel se Slavií vypadal z tvého pohledu?

Máme tři body, takže je to super. Myslím, že jsme proti Slavii hráli dobře. Před reprezentační pauzou je vždycky těžké se na poslední zápas zkoncentrovat, ale my to zvládli a natáhli vítěznou sérii. Jsme rádi, že si teď můžeme odpočinout, potrénovat a připravit se na závěr sezony.

Jan Výtisk v zápase se Slavií.

Už v úvodu utkání jste si vypracovali dvoubrankový náskok. Pomohl vám k němu soupeř svými fauly? V přesilovkách patříte k elitě Chance ligy, což jste i tentokrát potvrdili.

Rozhodčí pískali všechno a my měli tři čtyři přesilovky za sebou. Ve druhé třetině to ale bylo obráceně, takže se to Slavii vlastně vrátilo. My jsme z jedné z přesilovek dali gól a odskočili na rozdíl dvou branek, takže nám to určitě trochu pomohlo. Ale myslím si, že jsme byli celkově lepší.

Za výhrou jste si šli od první minuty a Slavii se naopak příliš nedařilo. Dokázali vás sešívaní vůbec něčím potrápit?

Slavia má zkušené hráče a ve druhé třetině měla několik přesilovek, při kterých nás její hráči dostali pod tlak. Já musím pochválit našeho brankáře Tomáše Krále, který nám vychytal asi pět tutovek. Podle mě to byl jeho zápas. My jsme se k tomu sice přidali, ale Tomáš pochytal spoustu šancí a vychytal nám tři body.

Mohla být jedním z klíčových okamžiků situace ze závěru druhé třetiny, kdy Petr Vampola odvolal faul na svou osobu? Slávisté měli tlak a při další přesilovce by asi byli hodně nepříjemní.

Od Petra Vampoly to bylo pěkné gesto. Klobouk dolů. On sám musel cítit, jestli to byl faul, nebo ne. Říkal, že mu spíš podjely nohy. Je pěkné, že fair play ani v takové situaci ve sportu nechybí.

Stadion si připsal pátou výhru v řadě a pevněji se usadil na osmé příčce tabulky. V čem tkví vítězné kouzlo posledních zápasů?

Podle mě si to konečně nějak sedlo. V sestavě se netočí tolik hráčů a máme tři lajny, které jsou stabilní. Tým se navíc doplnil mladými i zkušenými hráči, takže si to sedá a věřím, že si to ještě sedne líp a můžeme hrát ještě líp. Jak jsem říkal, připravíme se na závěr sezony a chceme hrát co nejdéle.

Takový icetime měl Jan Výtisk ve svém prvním zápase po zranění.

Na úspěších poslední doby mají lví podíl mladí hráči, kteří se herně jeví velmi dobře a navíc pravidelně bodují. Co říct k jejich výkonům?

Musím říct, že jsem z jejich výkonů strašně překvapený. Jsem rád, že kluci přišli a jde jim to. Věřím, že jim to vydrží a budou nadále makat tak, jak makají. Protože na sobě pracují a hrají skvěle. Musím je pochválit. Jsou to ti mladí, co nás můžou někam posunout a odrazit náš hokej někam jinam.

Ty sám jsi nastoupil takřka po měsíci. Dlouho jsi nehrál kvůli zranění a následné operaci. Jak ses cítil na ledě? A co operovaná ruka, drží?

Ruka je dobrá. 12. února ještě jdu na vyndání drátu, který mám v prstu, ale už jsem chtěl hrát. Doktor řekl, že by se s tím nemělo nic stát. Takže jsem rád, že jsem mohl naskočit a že jsem si před pauzou zahrál zápas. Ale ještě to není ono. Největší kondičku člověk získá díky zápasům a ty já neměl.

Jak bys okomentoval výkony týmu za dobu, kdy jsi nemohl hrát? Litoměřice v poslední době válí a sbírají body jako na běžícím páse.

Výkony byly perfektní. Dlouho jsme neprohráli a jsem rád, že jsme vyhráli i v zápase, kdy jsem se vrátil na led. Kdybychom prohráli, asi by to tak příjemný návrat nebyl. Je super, že to funguje, i když jsem se vrátil. Kluci hrají skvěle, Tomáš Král chytá perfektně a všichni se chystáme na závěrečnou část.