14. 10. 2010 | Jan Luňáček

Já jsem s týmem spokojený, říká kapitán Ladislav Slížek

Ve vyhraném derby s Ústeckými Lvy potvrdil svou roli kapitána také útočník Ladislav Slížek, který pouhou vteřinu před koncem zápasu vyrovnal stav na 3:3 a měl tímto i velkou zásluhu na konečném cenném vítězství. Ladislav Slížek je ostříleným matadorem prvoligových kluzišť, ale i on si včerejší vítězný zápas užíval. Je to bojovník a střelec k pohledání.

Poprosil bych kapitána litoměřického Stadionu o zhodnocení dnešního super zápasu.

Já bych neřekl, že to byl super zápas. Já bych to spíše nazval super konec. My jsme chtěli vstoupit do utkání úplně jinak, ale bohužel se nám to nepovedlo. Za stavu 0:3 jsme si řekli, že takto hrát nemůžeme. Už kvůli lidem, kteří se přišli hokejem pobavit. Řekli jsme si, že jim musíme něco ukázat. Pomalu jsme se zlepšovali, ale také jsme měli i trochu štěstí. No, a závěr, ten byl fantastický.

I díky ústeckým fanouškům byla v hledišti super atmosféra a ani na ledě to nevypadalo, že by to moc jiskřilo. Je to tak?

Ústí nad Labem se snaží hrát hokej, při jejich zápasech se to tolik neřeže. Faulů bylo docela dost, ale nebylo to zákeřné. V Ústí jsou hokejisti, kteří chtějí hrát a ne se prát. To nám vcelku vyhovuje, i když začátek utkání byl strašný. Možná se i soupeř snadným vedením trochu uspokojil a pak už do utkání nešel za každou cenu.

Měli jste čas si před utkáním popovídat s některými ústeckými hráči? Musíte se navzájem hodně znát.

Já mám v Ústí spoustu kamarádů. Také jsem tam hrál a bylo to jedno z nejlepších období mé kariéry. Také jsem si dodělával trenérskou B licenci a tam jsem se s některými také viděl, mimo to si i voláme. Ale na ledě jsme na sebe jen tak mrkli a snažili se soustředit na zápas.

Dnes jste favorita z Ústí porazili. Myslíte si, že se to projeví na vzájemných vztazích?

Ne, to vůbec ne. Protože ty kluky znám, tak si myslím, že to vezmou sportovně. Jeden z ústeckých kamarádů mi kdysi řekl: "Když chceš vyhrávat, musíš umět i prohrávat." A oni se tím určitě také řídí.

Dnes se s body moc nepočítalo, ale nakonec to vyšlo. Teď se jede do Chomutova. Na co si tam troufáte?

S nadsázkou říkám, kde se vzala ta fáma? My jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát. To platilo i dnes, i když se nám asi moc nevěřilo. Samozřejmě, že jsme respektovali sílu Ústí, oni jsou někde jinde než my. My jsme sice nováček, ale mnoho hráčů již tuto soutěž hrálo. Ústí má ambice postoupit výše a my jsme teď po zápase rádi, že to takto dopadlo. Do Chomutova pojedeme s tím, že tam už nemáme vůbec co ztratit. Ale třeba se stane další malý zázrak. Třeba...

Vypadá to, že v kabině zůstala euforie po postupu a je tam opět super parta.

Já nechci, aby to vypadalo jako nějaké klišé, ale je to tak. Jak jsem poznal nové hráče, tak ti kluci jsou pracovití a nemuseli jsme v kabině řešit jediný problém. Naštěstí se nám zatím i poměrně daří, tak je všechno jednodušší. Vše funguje, jak má, a i když si myslím, že přijde nějaká krize, jakože se to stává každému týmu, tak to nějak zvládneme.

Ty jako kapitán jsi se svou posádkou spokojen?

Já jako kapitán? Já jsem moc rád, že nám to šlape, že na nás chodí diváci a že se dobře baví. Jsme rádi, že jsme tam, kde jsme, ale nesmíme chtít moc. Do naší první sezóny půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, jak to dopadne. Já jsem s týmem spokojený.