20. 9. 2019 | Martina Kramerová

Hráči a vedení o zápase s Havířovem: Všem fanouškům se moc omlouváme!

Hráči Stadionu v utkání 4. kola Chance ligy prohráli s Havířovem a místo tradiční pozápasové děkovačky odešli rovnou do kabin. Klub i samotní hokejisté by se chtěli všem fanouškům za své chování omluvit. „Za klub i hráče se omlouvám a věřím, že se už nic takového nestane,“ řekl předseda klubu Daniel Sadil. „Moc nás to mrzí. Všem fanouškům, a především dětem, bychom se chtěli omluvit,“ shodli se kapitán Aleš Pavlas i jeho asistenti Daniel Voženílek a Patrik Marcel.

Hokejisté Stadionu po prohraném duelu s Havířovem odjeli místo tradiční děkovačky s fanoušky rovnou do kabin a nepoděkovali tak malým ani velkým příznivcům za jejich podporu. Vedení klubu i samotní hráči by se za své chování proto rádi omluvili.

„Stejně tak, jak se my snažíme dělat profesionální hokej, tak si hráči musí uvědomit, že především oni jsou ti profesionálové, kteří reprezentují klub i město. Pokud se klubu a všem, kdo se o hokej v Litoměřicích starají, povede udělat tak hezkou akci, jako je speciální zápas k výročí 800 let Litoměřic, nesmí se hráči takhle chovat a akci tím znehodnotit. A nesmí se tak chovat ani jindy.“

„Za sebe a za klub se mohu fanouškům jen omluvit. Nejen za výkon, který hráči předvedli, což se ale může stát, ale především za jejich chování po zápase. To je věc, kterou nejsem ochoten nikdy akceptovat. To, že si po prohře zalezou do kabiny a nejedou za fanoušky, kteří jim chtějí i po tak bídném výkonu poděkovat, je trestuhodné. Doufám, že si všichni uvědomí, že udělali chybu a že se budou fanouškům revanšovat. Věřím, že to bylo poprvé a naposledy,“ řekl k nastalé situaci předseda klubu Daniel Sadil.

S omluvou přispěchali i samotní hráči. „Všem fanouškům, a především dětem, bychom se chtěli moc omluvit. Dolehla na nás frustrace ze špatného výsledku a potažmo i nedobrého výkonu. Protože většina kluků nemá děti a nedokáže se úplně vcítit do takové situace, byla reakce špatná. Je jedno, jestli na ledě byli nebo nebyli všichni. Bylo to špatně a my si toho jsme vědomi. Byli bychom strašně neradi, kdyby nás děti nebo i ostatní fanoušci kvůli tomu zatratili, protože si vážíme každého, kdo dorazí na stadion. Budeme se snažit je potěšit výkony i pozápasovými děkovačkami, nebo alespoň plácnutím nebo zamáváním za to, že nás za každých okolností podporují,“ omluvil se za celou kabinu kapitán Aleš Pavlas.

Stejná slova volili i jeho asistenti Patrik Marcel a Daniel Voženílek. Moc nás mrzí, že jsme si s dětmi neplácli. Já osobně jsem sice dětem zamával a zatleskal, ale stejně jako ostatní hráči jsem měl plnou hlavu zápasu a toho, co musíme do příště zlepšit, takže jsem si v tu chvíli ani neuvědomil, že jsme si s dětmi neplácli. Byla to naše chyba a moc se za ni omlouváme,“ uvedl Voženílek.

„Výsledek zápasu nás moc mrzel a s tím bylo spojené to, že jsme zapomněli na naše nejvěrnější fanoušky a nepoděkovali jim za podporu. Moc se za to omlouváme,“dodal Patrik Marcel.

Na základě středečních událostí navíc hráči z vlastní iniciativy chystají pro malé fanoušky překvapení.