12. 1. 2012 | Martin Pešout

Holomek: Ústí mělo velkou převahu

Ú s t í n/L. - V důležitou oporu zadních řad Litoměřic se proměnil obránce Ondřej Holomek. Ani on však porážce v derby s Ústím nezabránil. „Bohužel jsme nenavázali na vítězství proti Chomutovu,“ lituje jedenadvacetiletý hokejista.

Ondřej Holomek vytvořil při derby první obrannou dvojici s Ondřejem Smetanou. Oba v Litoměřicích hostují z Ústí nad Labem. I díky jejich výkonu hosté ústeckého favorita notně potrápili. Vždyť domácí Lvi vstřelili první branku až v polovině utkání. „Dlouho jsme sice drželi nadějný stav, při kterém jsme mohli pomýšlet na body. Ale myslím si, že výsledek neodpovídal našemu výkonu,“ hodnotí středeční duel Holomek. „Ústí totiž mělo velkou převahu a mohlo vyhrát větším rozdílem,“ dodává.

Vynikající výkon v utkání pak zaznamenal brankář Litoměřic Petr Přikryl. „Bingo nás drží v každém zápase a tentokrát se mu to povedlo ještě lépe. Chytil spoustu šancí a díky němu jsme měli stále naději na slušný výsledek,“ říká obránce.

Litoměřice tak po porážce 0:3 nenavázaly na předešlé překvapivé vítězství s Chomutovem. „Bohužel jsme se tentokrát nepřidali k sobotnímu výkonu. Zápas proti Chomutovu se nám povedl, v průběhu jsme vedli už 5:2 a tři body uhájili,“ vrací se o zápas zpět.

„Po skalpu Chomutova jsme si na Ústí věřili. Nakonec to ale nedopadlo podle našich představ. Každopádně hrát proti takovým týmům jako Ústí nebo Chomutov je vabank,“ krčí rameny Holomek.

Ten si hostování v Litoměřicích pochvaluje. „Zatím tam budu hrát do konce ledna, pak se uvidí,“ prozrazuje.

Svými výkony vsetínský odchovanec rovněž přispěl k průběžnému litoměřickému osmému místu v tabulce zaručující vyřazovací boje. „Věříme, že se do play-off protlačíme. Uděláme pro to maximum. Ale tabulka je našlapaná, bude to boj,“ předesílá Holomek.