15. 12. 2008 | Jan Luňáček

Hokej hrát taky umíme, říká asistent trenéra Jiří Svoboda

Po vydařeném a posledním utkání na litoměřickém zimním stadionu, ve kterém Stadion získal dva body nad soupeřem a vedoucím celkem tabulky 2. ligy z Milevska, jsme o zhodnocení zápasu požádali spokojeného domácího asistenta trenéra Jiřího Svobodu.

Jak by vedení týmu zhodnotilo zápas s Milevskem ?

Po nevydařeném utkání minulý týden jsme v týdnu zápas probrali a všichni jsme dnes viděli, že dnešní zápas byl o něčem úplně jiným. Daleko zodpovědnější, výborně hráli dozadu všechny čtyři lajny. Prakticky během zápasu nenastala situace, kdy by nás soupeř přečíslil, nebo přehrál. Věděli jsme, že dozadu musíme hrát, a to jsme také dodrželi.

Z pohledu diváků nebylo patrno, že by hrál vedoucí tým s týmem, který je ve spodních patrech tabulky.

My samozřejmě hrát hokej taky umíme. A pokud dodržíme taktiku, že se nenecháme přečíslit takto dobrým týmem a soupeř se nedostane první do vedení, pak se může zápas vyvíjet tak, jak se dnes vyvíjel. Byl to úplně vyrovnaný zápas.

Komentovat výkon rozhodčího asi nebudeme, že?

Ne, to vůbec ne. To bych si nedovolil.

Režie posledního zápasu v Průvan aréně byla dokonalá do poslední minutky a vše dopadlo pro domácí dobře. Byla v kabině velká radost?

Samozřejmě, jednak pro to, že to byl tady poslední zápas, a pak také pro to, že jsme věděli, že přijde hodně lidí. Přišel pan starosta, sponzoři, paní Cechlová. Takže motivace byla, vyhrát jsme moc chtěli a ono to také vyšlo.

Hokej byl také zpestřen kulturní vložkou, kdy osobně přijel představit novou hymnu hokejistů Lou Fanánek se členy kapely Tři setry.

Bylo to hezký, hymna super, i když jsme ji nestačili ještě vstřebat. Někteří ji slyšeli opravdu poprvé.

Od ledna nového roku se začne hrát na domácím ledě v Lovosicích. Je přichystáno něco mimořádného pro fanoušky?

Ano, pro fanoušky bude vypravován hodinu před zápasem autobus do Lovosic a svůj autobus bude mít i Fanklub.

Nebyla snaha založit Fanklub zbytečná? Je při zápase přínosem?

Určitě nebyla. Fanklub je znát. Každým zápasem chodí na hokej více diváků, které dokáží členové Fanklubu rozbouřit. Dnes jsme to také pocítili.

I hráči se dnes fanouškům odvděčili.

Ano, došlo na společné focení na ledové ploše a k důstojnému rozloučení se starým zimním stadionem.