3. 3. 2009 | Alexandr Stys

Historická bitva o body

Historickou bitvu na ledě zažijí diváci, kteří se přijdou podívat na utkání, v němž „kališnicí“ z Litoměřic přivítají „husity“ z Tábora. Souboj, ve kterém tenkrát nebudou hlavní roli zbraní plnit palcáty, ale hokejky a rychle létající puk, rozhodne každá dobře mířena střela a precizní zákroky brankářů. Litoměřičtí mají za sebou šňůru sedmi po sobě vyhraných utkání a budou zajisté chtít pokračovat na vítězné vlně. V cestě jim ale tentokrát stojí výborně hrající a bojovný Tábor, který figuruje už delší dobu na prvním místě tabulky a své soupeře válcuje s přehledem. Domácí „kališnicí“ se mohou spolehnout na velkou podporu domácích fanoušků, kteří se při domácích utkáních stávají šestým hráčem na ledě. Utkání začíná v 18:00 na Zimním stadionu v Lovosicích. Pro ty, kteří se nebudou moci dostavit, bude opět připraven podrobný online přenos na www.onlajny.cz.

Opravdu pikantní duel čeká litoměřické hokejisty ve středu proti silnému Táboru. Soupeře, který se usadil na vrcholu druholigové tabulky, budou moci prověřit hráči ve všech situacích. Tábor disponuje velice kvalitním kádrem hráčů, kteří předvádějí solidní výkony a jejich útočníci jsou katy pro soupeřovy brankáře. Svědčí o tom i střelecká bilance 144 vstřelených branek. V brance hostů se také může objevit Robert Slipčenko, který na jih Čech přišel z dalekého Finska. Tento brankář zná Litoměřice opravdu dobře, když v minulé sezóně se tady vyskytoval v roli brankářské opory. V minulém vzájemném utkání si hokejisté Tábora připsali výhru 4:0 na domácím ledě, a tak i teď přijíždějí v roli favorita.

Sedm utkání v řadě nenašly Litoměřice přemožitele a jedou tak i nadále divokou jízdu výher. Velká bojovnost a hlad po bodech hráčům nechybí, a tak kralují i na ledě soupeřů. Rychlé kličky Petra Procházky, přesná zakončení Vlastimila Patzenhauera, výtečné obranné zákroky Michala Kouby a excelentní Martin Volke v bráně přivádějí soupeře na bodovou mizinu. V minulém utkání, které Stadion Litoměřice odehrál v „děčínském pekle“, se Děčínští snažili o zastavení rozjetého expresu pod vedením kapitána Patzenhauera, ale bohužel marně. Litoměřice přestřelku vyhrály po nájezdech 4:5, když rozhodující trestné střílení proměnil Jan Kloz. Proti Táboru se mohou hráči spolehnout na domácí publikum, které bude opět početné a plné emoci, aby popohnalo domácí hokejisty za dalším vítězstvím.

Na domácí utkání vypravuje HC Stadion Litoměřice speciální autobus pro fanoušky. Hodinu před začátkem každého domácího zápasu bude na parkovišti u litoměřického soudu připraven autobus, který fanoušky odveze ZDARMA na lovosický zimní stadion. Po konci utkání budou fanoušci dopraveni zpět na parkoviště.