15. 10. 2018 | Vít Trubička

Gólman Sklíba o výhře s Kláštercem: Po gólu z nás spadla nervozita. Pak to bylo lepší

Litoměřický rezervní celek má za sebou další velmi úspěšně zvládnutý duel. Tentokrát v Kalich Areně porazil vysokým rozdílem klášterecké Tygry. Obrovskou zásluhu na výhře kališníků měl gólman Šimon Sklíba, který odolal vytrvalému náporu ze strany soupeře a propustil za svá záda pouhý jeden kotouč.

Jen velmi málo chybělo k vašemu čistému kontu. Nemrzí vás to?
Výsledek samozřejmě potěší, škoda že nebyla ta nula. Nejdůležitější jsou ale tři body, které se nám povedlo získat.

I přes vysoký rozdíl ve skóre jste se v brance musel hodne ohánět...
Tak to mám radši. Když jsem v permanenci, chytá se mi lépe. Je pro mě lepší když jsem v zápřahu, než aby na mě šly tři střely za třetinu. Rozhodně je lepší, když jsem v tempu po celý zápas.

Do utkání oba celky vstoupily vyrovnaně a dlouho se čekalo na první vstřelenou branku. Čím to bylo?
Řekli jsme si, že chceme začínat ze zabezpečené obrany, což jsme tak nějak plnili a čekali jsme na naši příležitost. Po vstřelení gólu z nás spadla nervozita a už to bylo jenom lepší.

Od druhé třetiny jste se ve velkém rozstříleli. Co platilo na soupeře?
V kabině jsme si řekli, že chceme postupovat důrazněji na bránu. Poté, co jsme tohle začali plnit, začaly tam padat i góly a pak už se nám hrálo dobře.

Pomohly vám výrazněji i přesilovky?
Pomohla nám ta pět na tři, kterou jsme využili. Ovšem v přesilovkách pět na čtyři už se nám tolik nedařilo. Musíme je zlepšit.

Do kádru vám přibyl Jaromír Chmel. Dodal vám větší klid v obranné fázi?
Určitě. Má nějaké zkušenosti a je to na ledě hodně poznat.

Po první čtvrtině ztrácíte na první Louny jen tři body. Je boj o první místo stále vaší nejvyšší motivací do dalších zápasů?
Chceme mít co nejlepší výsledky. Louny jsou pro nás dost nepříjemný soupeř, o to větší motivace je pro nás boj o první místo v tabulce.