2. 9. 2009 | Jan Luňáček

Forma jde nahoru, říká trenér Daniel Tvrzník

V dalším přípravném zápase na ledě v Lovosicíh za abnormálně teplého počasí porazili hokejisté Stadionu Litoměřice svého soupeře z Děčína poměrem 5:3. V průběhu zápasu již domácí vedli 4:1, ale v dramatické a bojovné třetí třetině se skóre ještě několikrát měnilo. O zhodnocení zápasu jsme požádali trenéra domácího celku Daniela Tvrzníka.

Pane trenére, můžeme požádat o zhodnocení dnešního zápasu proti týmu Děčína?

Já si myslím, že jsme dnes odehráli trochu lepší zápas, než byly ty dva předchozí. Jsem rád, že výkon před sezonou jde nahoru. Na druhou stranu stále ta vítězství nepřeceňujeme, ale samozřejmě je lepší v přípravě vyhrávat a zvyšovat si sebevědomí. Máme před sebou ještě dva přáteláky a já doufám, že za deset dnů, kdy už začíná sezona, budeme v top formě.

Druhá třetina zápasu byla trochu bez jiskry, ale závěrečná už měla opět bojovný náboj. Čím to?

Samozřejmě, že se v přípravě výkyvům ve výkonu nevyhnete. Kluci jdou do zápasu z plného tréninku a hrát celé tři třetiny v plném nasazení je docela těžké. Dnes jsme začali hrát na čtyři pětky, ale zdálo se nám, že hra nemá tempo. Hru jsme tedy stáhli na tři lajny, ale o to je to pak fyzicky náročnější. Poslední třetina už byla vcelku dobrá. V minulých zápasech jsme ale měli mnohem horší výpadky a já doufám, že do začátku ligy se těchto výpadků vyvarujeme.

V poslední třetině bylo také více vyloučených. Bylo to přemírou snahy, nebo únavou?

S těmito hloupými fauly se již potýkáme delší dobu. Tento problém tu byl i v minulé sezoně. Máme v týmu hodně mladých hráčů, kteří do toho jdou s velkou snahou a pak tu hokejku už nekontrolují tak, jak by měli. Některé fauly jsou ale způsobeny tím, že špatně bruslíme a pak nezbude nic jiného než faulovat, protože protihráče nestíháme. My se o tom bavíme před každým zápasem, po zápase i na tréninku. Já už nevím, jak hráče motivovat k tomu, aby se to nestávalo. I když fauly k hokeji také patří. Já doufám, že s nabývající herní jistotou tento problém alespoň částečně odbouráme.

Na ledě bylo vidět, že určité útoky hrají ve stejném složení. Máte už představu, jak bude tým nastupovat do mistrovských zápasů?

Kostra týmu je už jasná. Tento týden řešíme ještě s Ústím, zda nás někdo doplní, nebo už s nikým nemáme počítat. Ale víceméně už máme o sestavě jasno.

Po odehraných přípravných zápasech se může zdát, že dnešní soupeř byl soupeřem nejslabším. Co tým Mostu?

Děčín jsme v přípravě dvakrát porazili. Zdá se, že tým není tak silný jako v minulé sezoně. Někteří hráči jim odešli, ale ještě je dostatek času na to, aby svůj kádr doplnili. Děčín se bude snažit také spolupracovat s Ústím a každý tým zatím jenom zkouší. Až první mistráky ukáží, jak na tom kdo je. Tým Mostu má v přípravě dobré výsledky a zůstalo tam také plno hráčů z loňského týmu, který hrál první ligu. Most bude určitě patřit k těm lepším týmům druhé ligy. Myslím si, že na závěr naší přípravy bude poslední zápas proti tomuto týmu dobrou prověrkou naší výkonnosti.