14. 7. 2019 | Martina Kramerová

Egypt, Kuvajt, Kanáry! Start "ledové" přípravy se blíží. Kde kališníci tráví volno?

Kališníci si po konci suché a před startem „ledové“ letní přípravy užívají zasloužené volno, po němž bude následovat série přípravných zápasů a úvod Chance ligy. Během volných dní hráči vyrazili do různých koutů republiky i do zahraničí, aby si předsezonní dovolenou náležitě vychutnali. Obránci Patrik Marcel a Jan Strejček odletěli do Egypta, Martin Kadlec a Tomáš Král vychutnávali krásy ostrova Tenerife, Jan Mlčák po úspěšném MS v inlinu odpočíval v Dubaji. Kam se litoměřičtí hokejisté rozprchli?

Náročná suchá příprava trvala několik týdnů, a tak si mohli kališníci po jejím konci začít vychutnávat červencové volno, po němž budou následovat tréninky na ledě a přípravné zápasy. Před náročným přechodem ze sucha na led a ostrým startem nové sezony se tak litoměřičtí hokejisté rozjeli na různá místa, kde se rozhodli relaxovat, aby nabrali co nejvíc sil.

Do tepla odletěl například bek Patrik Marcel, který vzal rodinu do Egypta. Stejnou destinaci zvolil i jeho kolega z obranných řad Jan Strejček, jenž rovněž vyrazil na dovolenou k Rudému moři. V egyptské Hurghadě si užíval nejen šnorchlování, ale také delfíní show nebo pohodu na pláži.

Afriku zvolil jako místo pro relax také Vojtěch Střondala, jenž si s přítelkyní vybral tuniský resort Hammamet. Ještě dál vyrazil talentovaný Jan Mlčák, úřadující juniorský mistr světa v inline hokeji. Ten se rozhodl poznávat krásy Spojených arabských emirátů a jejich oblíbeného turistického místa – Dubaje. Dominik Arnošt se dokonce podíval do Kuvajtské pouště.

Někteří hráči zůstali věrní Evropě. Martin Kadlec a Tomáš Král společně trávili volno na Kanárských ostrovech. Na Tenerife si užili jak moře, tak hor a různých výletů. Útočník Dominik Sklenář zase vyrazil se svou rodinou do oblíbeného Chorvatska. Přemysl Svoboda vybral stejně jako Adam Beran Bulharsko, prvně jmenovaný Zlaté Písky, druhý Burgas. Daniel Voženílek spojil Čechy i zahraničí - vychutnal si návštěvu Lednicko-valtického areálu, dobré moravské víno i vídeňský Schönbrunn.

Ani přes volno se ale hokejisté nezapomněli udržovat individuálními tréninky, aby byli na led připraveni v co nejlepší kondici. Sezona se totiž blíží mílovými kroky.

Martin Kadlec a Tomáš Král na Tenerife vyráželi na různé výlety.

Dominik Arnošt v Kuvajtské poušti.

Patrik Marcel s rodinou v Egyptě.

Jan Mlčák na dubajské pláži.

Jan Strejček v Egyptě mimo jiné navštívil akvárium.

Vojtěch Střondala si užil dovolenou s přítelkyní v Tunisku.

Daniel Voženílek s partnerkou v zámeckém areálu v Lednici.