14. 2. 2019 | Martina Kramerová

Dvougólový snajpr Marcel: Zavřel jsem oči a spadlo to tam

Z obránce ostrostřelcem. Patrik Marcel se s tím v duelu proti svému bývalému týmu „nemazal“ a sestřelil pražskou Slavii dvěma góly. Nejprve se radoval ve 36. minutě, kdy zvyšoval na 2:1, následně přidal ještě důležitější zásah. V čase 58:12 zacílil od modré čáry a za vyrovnaného stavu pro Stadion vykouzlil vítězství. Po zápase přiznal, že proti bojovnému soupeři sehráli kališníci hodně náročnou bitvu. „Těžký zápas. Navíc důležitý v bitvě o play-off. Slávisté to nechtěli vzdát a bojovali. Naštěstí jsem to dotáhli do vítězného konce,“ hodnotil řízný bek.

Přestože se kališníci přetahovali se Slavií o výsledek až do samotného konce, byl to právě domácí tým, kdo mohl s fanoušky oslavit vítězství. Urvat tři body ale rozhodně nebylo jednoduché. Své o tom ví i Patrik Marcel, který se po celých šedesát minut snažil odrážet sešívané útoky.

„Byl to těžký zápas. Dá se říct, že hodně důležitý v bitvě o play-off. A to pro obě strany. Slávisté to nechtěli vzdát jen tak a bojovali. I když jsou v tabulce za námi o několik bodů, nechtěli nám výhru jen tak darovat a naopak udržet naděje na postup. My jsme udělali dvě chyby a soupeř nás za ně dvakrát potrestal. Nakonec jsme to ale dotáhli do vítězného konce a jsme moc rádi za tři body,“ řekl po utkání.

Byl to právě on, kdo zavelel k vítězství. Ještě necelé dvě minuty před koncem totiž na světelné tabuli svítilo skóre 3:3. Litoměřická čtyřiačtyřicítka se však zmocnila puku a projektilem od modré rozhodla ve prospěch Stadionu.

Patrik Marcel proti Slavii vsítil dvě branky.

„Jsme rádi, že se nám podařilo v závěru strhnout výsledek na svou stranu a nemuseli jsme do prodloužení nebo nájezdů. Sebralo by nám to další síly, které budeme potřebovat v náročném zbytku týdne, kdy nás čekají ještě dva zápasy,“ přiznal.

Do sešívané klece se mu však nepovedlo skórovat jen jednou, ale dokonce dvakrát. A pokaždé ve ve chvíli, kdy to bylo potřeba. „Nejprve jsem byl sám mezi kruhy, křiknul na Vožucha, aby mi to nahrál, pak jsem zavřel oči a vystřelil co největší ránu. Při druhé brance se ke mně kotouč odrazil, já ho vyvezl na modrou čáru, otočil jsem se s ním a chtěl nahodit na bránu. Nakonec z toho byl rovnou gól, i když se štěstím,“ popsal oba gólové momenty nový litoměřický snajpr.

Pochválil i fanoušky, kteří po celý zápas neúnavně fandili a vytvářeli skvělou atmosféru. „. Fanoušci chodí v hojném počtu a fandí, což je pro nás skvělé. Moc si to užíváme. A za podporu jim moc děkujeme.“

Teď už však myslí na další náročná střetnutí. Do konce týdne čekají Stadion ještě dva zápasy – ve Vsetíně a Přerově. I tam ale chtějí kališníci bodovat. Zápas se Slavií nás stál hodně sil, ale teď musíme výhru hodit za hlavu a co nejvíc se soustředit na oba venkovní zápasy na Moravě. Nebude to nic jednoduchého, obzvlášť, když je program tak našlapaný. Ale potřebujeme každý bod a uděláme pro to všechno,“ uzavřel čtyřiadvacetiletý bek.