27. 10. 2013 | Alexandr Stys

Dušan Žovinec: „Rozhodl gól v oslabení“

Litoměřičtí hokejisté po sobotní prohře s Mladou Boleslavi prodloužili svojí nepříznivou šňůru porážek na číslo pět. Těžké utkání proti zkušenému kádru Bruslařského klubu z Mladé Boleslavi hodnotil obránce domácích Dušan Žovinec, který byl vyhlášen jako nejlepší hráč domácího celku po sobotním zápase.

Jak bys zhodnotil dnešní zápas, který jste prohráli 0:3?

Myslím, že jsme začali dobře. Podávali jsme dobrý výkon už od poslední třetiny utkání s Ústím. Bohužel jsme byli hned vyloučení a dostali jsme gól. Pak se to těžko dohání.

Je Mladá Boleslav jiný tým než ostatní týmy v soutěži co se týče kvality?

Ano rozhodně, je to hodně znát. Hlavně ti starší hráči, kteří mají mnoho zkušeností, podrží kotouč, přihrají si přesně a celkově Boleslav patří mezi velmi silné soupeře. My jsme se na ně snažili připravit a myslím, že se nám chvíli dařilo s nimi hrát vyrovnaně, ale rozhodlo to oslabení, ve kterém jsme inkasovali a také zkušenost kádru soupeře.

Hráli jste celkem dost přesilovek, ale moc šancí jste si nevytvořili. Byla obrana soupeře tak dobrá?

Oni hráli oslabení výborně a velmi zkušeně. Rychlé k nám přistupovali a my jsme se sotva dostali ke střele či nějaké větší šanci.

Podle trenéra byla nejlepší první a naopak nejhorší třetí třetina. Vidíš to stejně?

Snažili jsme se ještě zápas uhrát, ale bylo to velmi těžké. Kdybychom dali nějaký rychlý gól jako v Ústí, tak by nás to nabudilo a hrálo by se jinak, ale bohužel nepodařilo se nám žádný vstřelit.

Takže zklamání je z výkonu nebo spíše z výsledku utkání?

Myslím, že spíše z výsledku. Mohli jsme dát nějaký gól, ale nepodařilo. S výkonem si myslíme, že jsme spokojení.

Pro vás mladé hráče je takový zápas asi velkým přínosem.

Určitě, Boleslav má silný kádr, ve kterém jsou extraligový hráči. Oni si staví za cíl projít do baráže, takže ta sestava je něco mezi 1. ligou a Extraligou. Takže takové zápasy nám dodají zkušeností.

Nastupovali jste tedy s nějakým respektem? Nebo jste se těšili, že si zahrajete proti tak zkušenému kádru?

Tak trošku respektu tam bylo, ale hlavně na takové zápasy, kdyby hrajeme proti týmům z vyšších příček se spíš každý těší.