22. 3. 2021 | Kateřina Kubatková

Dukla míří do Litoměřic! Kdo se v sérii ujme vedení?

Série čtvrtfinále play-off mezi Jihlavou a Litoměřicemi se stěhuje pod Radobýl. Kališníci dokázali v posledním utkání zvítězit stejně jako před dvěma lety poměrem 4:1 a s Duklou mají tedy stejnou bilanci jedné prohry a jednoho vítězství. Překvapí svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka soupeře i pod střechou Kalich Areny a navážou na předešlý triumf?

Čtvrtfinálová série začala v pátek prvním duelem v jihlavské CZ LOKO Areně prohrou litoměřického celku. O tomto neúspěchu rozhodla poslední perioda, v níž padly všechny branky. První se prosadil domácí forvard Jíří Fronk, když překonal prudkou střelou z mezikruží Tomáše Krále.

Druhý gól přidal v 54. minutě Josef Skořepa, jenž zajistil Dukle dvoubrankové vedení. Hráči Stadionu dlouho nemohli najít recept na domácího gólmana Žukova, avšak těsně před koncem západu se jim to podařilo. Čtrnáct vteřin před poslední sirénou vypálil od modré čáry Jan Holý a poslal kotouč přesně do růžku jihlavské svatyně. Jeho gól ale litoměřickou prohru neodvrátil a kališníci tak v prvním duelu prohráli poměrem 2:1.

25:13
Tolik času byl na ledové ploše v posledním utkání nejvytěžovanější hráč Litoměřic Jan Holý. Litoměřický útočník strávil na ledě nejvíce času z obou mužstev.

Ke druhému zápasu na ledě Jihlavy nastoupila obě mužstva o den později. Stadion nenastoupil ve stejné sestavě. Kvůli zranění Tomáše Krále se do brány dostal druhý kališnický brankář Adam Beran. Fanoušci u obrazovek se tentokrát branek dočkali podstatně dříve než předešlý den. V šesté minutě tečoval puk za záda Žukova Matěj Beran a otevřel skóre. Z gólu se ale neradoval, jelikož se kotouč odrazil od jeho obličeje a zanechal po sobě krvavou ránu. Litoměřický snajpr tak zamířil na ošetření a do zbytku zápasu už nezasáhl.

Dukla do konce první třetiny stihla odpovědět. Stejně jako Stadion využila početní výhodu a v čase 12:51 srovnala. Vyrovnávací gól vsítil Matěj Pekr, jenž dělovkou překonal Adama Berana. Dostat kotouč za Beranova záda se ale Jihlavě povedlo pouze jednou.

Druhá perioda branky nepřinesla. V té třetí úřadovali kališníci. Nejprve si připsal bod za gól Martin Procházka, který se zorientoval ve skrumáži před Žukovem a dostal puk za jeho záda. O dvě minuty později dostal na pravý kruh nabito Patrik Miškář a zařídil hostům dvoubrankový náskok. Poslední gól vsítil v 58. minutě Peter Jánský a utkání skončilo výsledkem 1:4.

Týmy tedy na litoměřický led nastoupí za srovnaného stavu. Poslední odehrané utkání jednoznačně rozhodly přesilové hry. Vždyť kromě poslední branky padly všechny právě v početních výhodách. Oba celky v nich měly v minulém duelu stejnou úspěšnost. Jihlava využila jednu ze tří, Litoměřice tři z devíti.

Podaří se Stadionu vybojovat další výhru? Třetí utkání čtvrtfinálové série play-off začne v Kalich Areně ve středu v 17 hodin. I tento zápas bude možné sledovat živě na Hokejka TV nebo v textové podobě na www.onlajny.com. Majitelé permanentních vstupenek mohou utkání na Hokejka TV sledovat zdarma. Jak získat přístupový kód k bezplatnému sledování? Stačí se podívat ZDE.