23. 3. 2009 | Michal Sabó

Druhé kolo začíná na jihu Čech

Příjemné překvapení letošního play-off celek Litoměřic začne druhé kolo vyřazovacích bojů na ledě vítěze základní části Tábora. Jihočeši dokázali zdolat svého soupeře taktéž 2:0 na zápasy a tak se s Litoměřicemi utkají opět po krátké době. Stadion se bude snažit o další úspěchy a také odčinit domácí porážku.

První kolo play-off bylo pro Litoměřice velikým úspěchem. Dokázaly porazit silného favorita a nyní se postaví tváří v tvář dalšímu jihočeského týmu. Opírat se budou opět o zkušené opory Vlastimila Patzenhauera, Martina Volkeho a další členy kádru, kteří tak dobře zvládli sérii s Pískem. Litoměřičtí zvítězili jak již i sami hráči v rozhovorech zmiňovali díky kolektivnímu výkonu. Ten je zdobí celou sezónu a nejinak tomu jistě bude i ve druhém kole.

Jihočeši naopak postoupili zcela podle očekávání. Nijak se netají svými vysokými ambicemi na postup a vše tomu podřizují. V jejich sestavě budou opět mimo jiných nebezpeční útočníci Mařík s Matušíkem. První jmenovaný dokonce ovládl produktivitu svého mužstva v základní části se 47 body za 25 branek a 22 nahrávek, druhý nasbíral 45 bodů za 17 branek a 28 nahrávek. Oni a také celý zbytek týmu tak rozhodli o vítězství nad mužstvem Kolína v nejkratší možné době.

Před začátkem čtvrtfinálové série tedy není předem nic jasného vzhledem k dosavadním výkonům v play-off. Vyhrát mohou obě mužstva a kdo získá tři potřebná vítězství pro postup napoví úvodní duel, který se odehraje 23.3. od 18:00 na táborském zimním stadionu. Držte palce našim borcům v cestě za výhrou. Jejich snažení můžete sledovat v on-line přenosu.