24. 9. 2019 | Martina Kramerová

Dostali jsme facku. Teď jsme si spravili reputaci, těšilo gólového premianta Kuklu

V zápase proti Sokolovu zlomil čtvrtým gólem Stadionu odpor soupeře. A branka to nebyla ledajaká. Pro Miroslava Kuklu znamenala premiérový soutěžní zásah v kališnickém dresu, pro tým byla rozhodující trefou na cestě za vítězstvím. Talentovaný obránce tak nemohl být po konci duelu spokojenější. „Jsem rád. Za gól i za to, že jsme vyhráli. Napravili jsme si reputaci. I oslava s malými fanoušky byla super. Snad jsme se jim trochu omluvili za Havířov,“ usmíval se po triumfu talentovaný bek.

Gólová přestřelka s vítězným koncem. Zápas proti Sokolovu jste zvládli na výbornou. Jak byste ho zhodnotil?
Jsme moc rádi, že jsme zase konečně vyhráli za tři body a napravili si reputaci za nepovedené utkání s Havířovem. Myslím, že jsme odehráli velmi dobrý zápas. Konečně jsme začali pracovat jako tým. Blokovali jsme střely, přidali nějaké góly a vyšlo nám to. Paráda.

O triumf jste se ale s Baníkem dlouho tahali a jedna trefa střídala druhou. Ve které pasáži se duel zlomil ve váš prospěch?
Podle mě se zápas zlomil ve chvíli, kdy jsme soupeři odskočili gólem na 4:3. Výsledek jsme si dobře pohlídali a v závěru ho ještě pojistili.

Tolik střel stihl v 6 zápasech zblokovat Miroslav Kukla.

Gól na 4:3 jste svou premiérovou trefou v dresu Stadionu zajistil právě vy. Jak byste gólovou situaci popsal?
Měli jsme tlak na soupeřovu branku, před jejich gólmanem se vytvořila skrumáž a kotouč se odrazil k Martinu Štohanzlovi. Já si na něj houknul, aby mi to dal na modrou, což udělal. Vypálil jsem a snažil se netrefit prvního bránícího hráče. Kluci to navíc dobře vyclonili, takže to tam spadlo.

Vaše dělovka od modré se navíc nakonec ukázala jako vítězná. Co vám v tu chvíli problesklo hlavou?
Měl jsem velkou radost, že mi to tam konečně spadlo. Navíc jsem pomohl týmu, takže tam byly jen krásné pocity.

Jaké pokyny vám při těsném vedení v závěrečné části udělovali trenéři? Ubránit náskok za každou cenu?
Nabádali nás, abychom hráli pořád stejně. Vyndávali puky ven ze třetiny, hráli jednoduše, rychle otáčeli hru a nevraceli ji do obranného pásma.

Vítězné skóre se nakonec povedlo udržet a triumf s vámi oslavili i malí fanoušci, které tým pozval na prohlídku kabiny. Jak jste si takovou oslavu užil?
Oslava byla super, přišla za námi spousta malých fanoušků. Tolik jsem jich nečekal a upřímně mě to hodně mile překvapilo. Myslím, že po tom, co jsme předvedli po utkání s Havířovem, si takový zážitek zasloužili. Doufám, že jsme se jim aspoň takhle trochu omluvili a budou z toho mít hezkou vzpomínku.

Větší tempo a nasazení! Začali jsme bruslit, říká Kukla

Vraťme se ještě k duelu. Sokolovu jste triumfem oplatili dvě porážky z přípravy. Daly by se vzájemné zápasy nějak porovnat?
Každý z těch zápasů byl nějak odlišný. Teď už se hrálo ve větším tempu a s větším nasazením, protože oproti přípravě už o něco jde. V přípravě jsme se jen sehrávali, teď si myslím, že naše hra už vypadala daleko líp.

V posledních dvou zápasech se můžete pyšnit daleko lepší disciplínou než předtím. Čemu to připsat. Větší snaze hrát čistě, nebo celkovému zlepšení hry?
Začali jsme víc bruslit, takže si nemusíme tolik pomáhat hokejkami. Získáváme puky čistě. Oproti předchozím zápasům, kdy jsme byli hodně vylučování, je to i v tomto směru posun.

Mohla z vás díky výhře spadnout pověstná deka? Přece jen jste předtím třikrát v řadě prohráli?
Určitě ano. Podle mě jsme si po prvním utkání v Benátkách asi mysleli, že to půjde samo. A proto jsme pak dostali takovou facku. Teď jsme konečně zase začali hrát to, co chceme.

Ve středu vás čeká bitva proti druhému Motoru. Co do té doby ještě musíte vyladit a na čem naopak budete na jihu Čech stavět?
Na zápas s Motorem se budeme připravovat jako na každý jiný duel. To, že to jsou zrovna Budějovice, nehraje žádnou roli. Musíme vylepšit koncovku, abychom proměňovali víc šancí, které máme. Musíme se víc tlačit do brány a bude to dobré.