16. 3. 2021 | Vít Trubička

Doma to zlomíme! Uděláme pro to všechno, burcuje Matěj Beran

Čtvrté klání předkola play-off se Sokolovem zhodnotil útočník Matěj Beran, který se na konečném výsledku podílel dvěma asistencemi. Ani jeho příspěvek ale na výhru nestačil. „Zasloužili jsme si vyhrát, soupeře jsme k ničemu nepustili, jen občas zahrozil z protiútoku. Měli jsme ale proměnit víc šancí,“ hledal asistent kapitána příčiny nezdaru.

Se Sokolovem jste prohrávali, pak se vám znovu povedlo dorovnat, přesto soupeř zvládl rozhodnout prodloužení. Jak moc to mrzí?

Mrzí to určitě, zasloužili jsme si vyhrát. K ničemu jsme je nepustili, oni nás nezavřeli. Občas tedy zahrozili z protiútoku. Měli jsme proměnit víc šancí. Tahle série už měla být pro nás ukončená, ale věřím, že to doma zlomíme. Uděláme pro to všechno.

Věřili jste si, že díky vyrovnání by se vám opět mohl povést obrat jako ve třetím zápase?

Určitě. Myslím, že bychom si to zasloužili a věřili jsme tomu všichni.

Docházely soupeři ve třetí třetině podle tebe síly?

Ano. Je to čtvrtý zápas za pět dní a my máme mladší hráče, kteří jsou na tom fyzicky líp. Máme jako tým více sil a věřím tomu, že budeme ti, kteří postoupí.

Změnil se třeba herní styl soupeře oproti předchozímu utkání?

Sokolov hrál určitě hůř. Nám bohužel nevycházelo zakončování a kvůli tomu to dopadlo, jak dopadlo.

Utkání přineslo vyrovnaný počet střel, který navíc u obou týmu přesáhl čtyřicítku. Znamenalo to větší množství práce pro vaši obranu?

Možná měli tolik střel, ale neměli šance. Ty jsme měli my. Není střela jako střela, může se počítat i vystřelení ze středního pásma, ale to není gólová šance.

S čím jít do závěrečného klíčového duelu?

S touhou po vítězství. Musíme mít pohyb, více sebevědomí. Každý musíme dělat to, co máme, a když se tohle všechno podaří, tak vyhrajeme.