27. 12. 2016 | Barbora Koťová

Dokáží kališníci obrat o body lídra soutěže?

Ve středu 28.12. vyzvou kališníci na domácím ledě vedoucí tým WSM Ligy jihočeský Motor. Jihočeši jsou na prvním místě v tabulce. Ve vzájemných utkáních s Litoměřicemi zatím vždy uspěly České Budějovice. V prvním utkání Motor porazil domácí kališníky 1:3. Druhý zápas byl vyrovnanější, litoměřičtí hráči dokázali velkou část zápasu držet s domácím celkem krok, nakonec však Jihočeši dokázali nad Stadionem před domácím publikem zvítězit 3:2. Zaskočí Litoměřice lídra soutěže a dokáží ho na třetí pokus porazit? Utkání začíná v 18:00.

První místo tabulky patří českobudějovickému Motoru

České Budějovice jsou v letošním ročníku soutěže velkým favoritem, který má ambice na postup do Extraligy. Malé zaváhání jihočeského celku však přišlo hned na začátku sezóny, když Motor prohrál první dvě utkání, to se ale v dalších kolech rychle změnilo. Doposud Jihočeši prohráli pouze devětkrát, z toho na domácím ledě pouze dvakrát. Ve třicátém čtvrtém kole hráči Budějovic ukázali svou dominanci v utkání proti Přerovu, který rozdrtili před domácím publikem 8:0. Zatím poslední zápas odehráli Jihočeši 19.12. proti Jihlavě. V dohrávce druhého kola se více zadařilo hostům, kteří porazili vedoucí tým soutěže v prodloužení 2:3. První příčku v tabulce si Motor uhlídá minimálně do třicátého sedmého kola, jelikož na druhém místě je jihlavská Dukla, která na České Budějovice ztrácí čtyři body.

Druhé vzájemné utkání rozhodl v Budvar Aréně hattrickem Nouza

Ve dvacátém třetím kole vyrazili kališníci bojovat o body do jižních Čech. Favorizovaný tým domácích s úvodní brankou dlouho neotálel. V osmé minutě se prosadil Tomáš Nouza, na jeho gól ale dokázal rychle odpovědět Tomáš Rubeš. Po první třetině tak bylo skóre vyrovnané 1:1. V druhé periodě se znovu prosadil Tomáš Nouza, který přidal i třetí gól Motoru ve třetí třetině. Litoměřický obránce Ondřej Smetana dokázal v závěru utkání vstřelit druhý gól, kterým stáhl ztrátu na domácí mužstvo pouze na jeden branku. I přes velkou snahu však kališníci srovnat skóre nedokázali, a tak i druhý zápas ovládl tým Budějovic.

12. 11., 23. kolo: ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice 3:2
Branky a nahrávky: 8. Nouza, 36. Nouza (Heřman, Žovinec), 47. Nouza (Heřman) – 9. Rubeš (Švagrovský, Pletka), 57. Smetana (Jaroslav Kalla, Pavlas).
Vyloučení: 5:6.
Využití: 0:1.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 43:22.

Nejlepší střelec WSM Ligy obléká dres Motoru

Třiceti čtyř letému útočníkovi Tomáši Nouzovi (na fotce) se v letošní sezóně velice daří. Ve třiceti dvou zápasech si připsal třicet tři bodů, za šestnáct asistencí a sedmnáct gólů, se kterými je nejlepším střelcem ligy. V celkové tabulce kanadského bodování je na druhém místě. V těsném závěsu za ním je na třetím místě kanadského bodování jeho spoluhráč z útoku Miroslav Čermák. Zkušený útočník, který jednu sezónu oblékal i dres litoměřického Stadionu se pyšní třiceti dvěma body (16+16). Nejlepším nahrávačem Motoru je slovinský obránce Žiga Pavlin, ten má na svém kontě devatenáct asistencí.

Mezi brankáři je nejvytěžovanější David Gába. Budějovickou svatyni střežil v osmnácti utkáních s úspěšností 92,86%. Ondřej Bláha se mezi tři tyče postavil desetkrát (92,44%). Nejmladší z brankářů Motoru je Petr Kváča. Do brány se postavil v sedmi utkáních, šest z nich dokázal dovést do vítězného konce. Úspěšnost má pozoruhodných 95,08%.

Sestava Českých Budějovic v posledním zápasu: Gába – Fillman, Vráblík, Pavlin, Žovinec, Suchánek, Mazanec, Mucha, Zíb – Walker, Nouza, Čermák – L. Květoň , Pajič, Hřebejk – Kuchejda, Škoda, Babka – Guman, Heřman.