23. 2. 2020 | Vít Trubička

Dodržovali jsme systém, proto jsme zvládli obrat, hlásí David Jindra

Ve svém devátém zápase za Stadion zaznamenal David Jindra svou první trefu v Chance lize. Devatenáctiletý útočník tak pomohl k vítězství 6:3. „Na gól už jsem čekal několik zápasů a jsem rád, že mi to tam padlo,“ popsal mladý talent své dojmy z premiérové trefy.

Skóroval ji poprvé za Stadion, jaké byly dojmy, když se ti povedlo gól vstřelit?

Samozřejmě úžasné, vždycky je super, když se povede vstřelit první gól. Už jsem na to čekal několik zápasů a jsem rád, že mi to tam padlo.

Po první třetině jste sice prohrávali, následně jste ale dokázali otočit. Jak důležitý krok to byl?

Zápas s Porubou byl celkově hodně důležitý. Krok směrem k play-off jsme udělali a to je hlavní.

4
kanadské body si Jindra připsal v devíti startech za Stadion.

Co stálo za tím, že se vám ve druhé třetině podařilo třemi góly otočit vývoj utkání?

Po první třetině jsme nebyli spokojeni s jeho vývojem. V kabině jsme si k tomu pak něco řekli, a to jsme pak dodržovali. Tím pádem jsme to zvládli.

V utkání padlo z vašich holí několik povedených tref. Je znát, že se tým po sérii proher postupně zvedá?

Určitě. To, že nám tam padají takové góly, je super, protože v minulých zápasech jsme jich moc nedávali. A že góly byly hezké, se pak odráží na našem sebevědomí.

Hrála určitou roli i disciplína? Za celé utkání jste byli jen jednou vyloučeni.

Myslím si, že ano. V předchozích utkáních jsme měli hodně vyloučených hráčů. Vždycky se hraje líp za stavu pět na pět nebo v přesilovkách. Ovšem nízký počet samozřejmě pomohl.

Jak se vám daří držet systém, který trenéři nastavili po sérii proher?

Není to úplně jednoduché, samozřejmě z toho občas vypadáváme. Třeba po první třetině jsme si ale řekli, že to musíme držet a povedlo se.

Poslední zápasy, i ty co budou následovat, vesměs vykrystalizovaly v boj s Havířovem o šesté místo. Jak náročné to pro vás je?

Jednoduché to není. My do toho musíme jít na sto procent, protože momentálně je každý zápas o play-off.