19. 3. 2009 | Jan Luňáček

Do Písku se nám jet nechtělo, konstatoval asistent trenéra Pavel Zuziak

Dnes se stalo to, co očekával jen málokdo. Litoměřičtí hokejisté ve dvou zápasech vyřadili favorizovaný Písek. I když se z jejich strany nehrál možná pohledný hokej, účel světil prostředky. Dobrá hra v obraně s výtečným brankářem nakonec slavila úspěch. Vítězné utkání hodnotil asistent trenéra Pavel Zuziak.

Hodnocení dnešního, povedeného zápasu?

Díky tomu, že jsme dnes postoupili, tak se mi to hodnotí velice dobře. Ale všichni jsme viděli, jak na nás dnes Písek vlítnul. Úplně jinak než u nich. Možná nás tam trochu podcenili. Dnes nás od začátku zatlačili do defenzivy. My jsme se osmělovali velmi nesměle, jen pár výpady a měli jsme také dost štěstí. Martin také chytil spoustu šancí. Asi opět rozhodl post brankáře a naše touha dnes uspět. Písek byl od začátku trošku nervózní, protože věděli, že musí dnes vyhrát. Dlouho byl zápas nula - nula, oni dali branku z přesilovky a my pak trochu šťastně vyrovnali. Pak to byla hra nervů, kdo strhne vedení na svou stranu. Naštěstí opět ujel Vlasta Patzenhauer a zavěsil tím svým typickým způsobem. Toto rozhodlo. Gól do prázdné branky byl jen vyvrcholením dané situace, hra vabank. Z naší strany to bylo dobře takticky zvládnutý utkání. Takto jsme chtěli hrát.

Věřil ještě tým ve zvrat, když inkasoval branku v oslabení? Nebo si hráči řekli – pojedeme opět do Písku.

Ne, to ne. Jedna nula v hokeji nic neznamená a do Písku se nám opravdu nechtělo. I když Písek dobře bruslil a my neměli tolik střeleckých příležitostí, tak jsme věřili ve zvrat. Možná se projevila i větší vůle po vítězství, protože se od nás moc nečekalo.

Od druhé třetiny se začalo více vylučovat, hra se tím kouskovala, ale utkání ve třetí třetině nabralo na obrátkách.

Je to tak. Byla vyloučení na obou stranách. My i soupeř jsme hráli přesilovku pět na tři. Utkání začalo nabírat na obrátkách také proto, že jsme potřebovali vyrovnat a když se nám to podařilo, potřeboval vstřelit branku Písek. Po vyrovnání na jedna – jedna hráči Písku začali být nervózní a z nás naopak ta nervozita spadla.

Zeptám se na fanoušky. Dnes byla v Lovosicích skvělá atmosféra, kterou možná trochu kazili příznivci Písku.

Fandění k hokeji patří. Samozřejmě, písečtí chuligáni jsou možná trochu extrémem, ale myslím si, že k atmosféře hokejového zápasu to prospělo. Nevím, kolik bylo diváků, ale bylo jich dost. V jednu chvíli fandili opravdu všichni, a to bylo příjemné. Fanouškům dnes patří také velký dík a ať přijdou fandit proti dalšímu soupeři.