22. 9. 2008 | Michal Sabó

Do Litoměřic se chystá Klášterec

Tým trenérské dvojice Svoboda – Tvrzník čeká ve třetím kole 2.ligy na svém ledě duel s Kláštercem nad Ohří. Motivace domácích je zřejmá. Budou usilovat o své první body v letošní sezoně. Tým Litoměřic se bude moci spolehnout opět na svou brankářskou oporu Martina Volkeho a čtyři vyrovnané útočné formace. Utkání začne v 18:00.

Klášterci vyšel vstup do soutěže, kdy porazil Kobru na jejím ledě s vypětím všech sil 5:3 a zahájil tak letošní sezonu lépe než mužstvo z Litoměřic. Po tomto vydařeném utkání byl na řadě duel s Benešovem. O něm se ze strany Klášterce tolik dobrého říct nedá. Výkon Severočechů byl nevýrazný a nebýt velmi dobrého výkonu brankáře Damaška, skórovali by Benešovští jistě více než jen třikrát.

Litoměřičtí zcela jistě chtějí odčinit dvě prohry z předchozích utkání, ve kterých si sice vedli velmi zdatně, avšak nedokázali proměnit výborný herní projev ve vytoužené body. V obou zápasech byli opravdu důstojnými soupeři dvou jihočeských týmů, které patří už od úvodních zápasů k favoritům celé soutěže.

Do Písku, kde se uskutečnil první z obou duelů, sice nepřijelo mužstvo Litoměřic s nějak výraznými ambicemi, ale nakonec vše dopadlo téměř naopak. Dlouho panovala touha alespoň po bodu, jenže nakonec si neodvezli žádný. Druhý duel vypadal ze strany Litoměřic mnohem lépe a v Milevsku si dokonce vytvořili tříbrankové vedení. První zásah uštědřili Jihočechům už v páté minutě. Nadějné vedení však Litoměřičtí neudrželi a utkání skončilo výhrou Milevska 5:4.

Úvodní dvě kola třetí nejvyšší soutěže odhalila dvě potěšující skutečnosti. Martin Volke opět chytá ve své tradičně dobré formě a také mladí hráči dokazují, že se jejich příchod v budoucnu velmi vyplatí. Myšík, Pánek nebo Procházka mají na to, aby se zařadili k oporám týmu, což naznačují také první body této trojice. První domácí utkání letošní sezony, které bude zahájeno v 18:00 na litoměřickém zimním stadionu tedy slibuje atraktivní podívanou.