17. 10. 2017 | Jiří Novák

Do Litoměřic přilétají Jestřábi, hraje se o první šestku

Na kališníky čeká druhý domácí zápas v řadě. Po pondělní smolné prohře proti českobudějovickému Motoru se představí proti prostějovským Jestřábům. Hanáci mají jednoznačně Litoměřickým co vracet, neboť v prvním duelu, hraném v Prostějově, vyhrály Litoměřice vysoko 4:1. Utkání můžete sledovat od 18:00 v Kalich Areně nebo prostřednictvím tvcom.cz

Údaje před

úspěšnost brankářů
Jakub Neužil - 91,99%
Dominik Groh - 85,51%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Posledních 5 kol z pohledu Prostějova

• Prostějov - Přerov 1:2
  • Prostějov - Kladno 3:2 pp.
  • Karlovy Vary - Prostějov 6:3
  • Prostějov - Ústí nad Labem 3:2 pp.
  • Třebíč - Prostějov 1:3

Sezónu jako na houpačce zatím prožívají v letošním ročníku WSM Ligy hokejisté Prostějova. Z dosavadních třinácti zápasů nikdy neprohráli víc než dva zápasy v řadě, ovšem vyjma krátké série na začátku října také nikdy více než dva zápasy po sobě nepoznali pocit vítězství.

Také mají shodnou bilanci sedmi výher a stejného počtu porážek, což je řadí na deváté místo v tabulce soutěže. Poměrně dobře si tým vede v ofenzívě - jen čtyři další celky nastříleli víc branek, a společně s Ústím dokonce nasázeli soupeřům nejvíc gólů v přesilovkách. Nikdo z hráčů přitom střelecky nevyniká, o produktivitu se stará celý tým.

Hlavními hvězdami výběru trenéra Jiřího Vykoukala jsou zkušení borci Jan Rudovský, Tomáš Divíšek, Tomáš Nouza, a Marek Drtina. Prvně jmenovaný se drží v první osmičce produktivity celé WSM Ligy, Drtina zase patří k nejlepším obráncům soutěže. Další bek Daniel Kolář je zase na třetí příčce v lize mezi hráči, kteří soupeřům rozdají nejvíce hitů.

Autor fotografie: Lubomír Tesař (lhkjestrabi.cz)

Na kluzištích venku se prostějovským Jestřábům letos nedaří, vyhráli pouze dva ze sedmi zápasů. Ve třetím kole vygumovali v pražském Edenu Slavii (3:0) a před deseti dny dokázali vyhrát v Třebíči (3:1). V obou zápasech skóroval Rudovský, který byl i jediným střelcem Prostějova v letošním souboji s Litoměřicemi v polovině září (1:4).

Autor fotografie: Lubomír Tesař (lhkjestrabi.cz)

Kališníci mají se svým středečním soupeřem velmi pozitivní bilanci i z předchozí sezóny, kdy vyhráli tři ze čtyř zápasů se skvělým skóre 17:5. Nejúspěšnější byli v prosinci, kdy Jestřáby rozcupovali výsledkem 8:3!! Po třech kanadských bodech tehdy nasbírali Ondřej Kopta a Martin Ondráček, autor dvou branek. Oba ovšem po sezóně odešli do Slavie a tak musí tentokrát zabrat jiní hráči.

Autor fotografie: Vojtěch Cermánek

Mužstvo Litoměřic táhne především čtveřice nejproduktivnějších hráčů Vítězslav Bílek, Aleš Pavlas, Ondřej Smetana, a Jan Veselý. Jinak tým narychlo poskládaný před sezónou poněkud bodově tápe. Na svůj první gól v sezóně například stále čekají útočníci Havelka, Zajan, Hanták, Dvořák, i Jaroslav Kalla, který ovšem prozatím odehrál jen jedno utkání a není jisté, zda do nějakého dalšího ze zdravotních důvodů ještě v této sezóně zasáhne. Poslední dva zápasy Litoměřičtí prohráli, je na čase vrátit se na vítěznou vlnu.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová