25. 9. 2020 | Kateřina Kubatková

Do Litoměřic míří Kladno! Zvládne Stadion odrazit útok Rytířů?

V rámci pátého kola Chance ligy zavítají pod Radobýl kladenští Rytíři. Zatímco hostující tým je po posledním utkání v dobré náladě, jelikož na domácím ledě vyhrál nad Havířovem, kališníky trápí psychická nepohoda. V sobotu sice zvítězili na půdě Kalich Areny nad nováčkem ze Šumperka, ale ve středu utrpěli bolestivou porážku v derby s Ústím. Pomůže domácí prostředí dovést litoměřický celek k vítězství?

Tomáš Guman (3+1)
Martin Procházka, Matěj Beran, Patrik Minář, Lukáš Válek (všichni 2 góly)
Kladno – Havířov 5:1

Kališníci začali sezonu slibně, když si v předehrávce 30. kola poradili před domácím publikem s Třebíčí. Zápas sice dospěl až do prodloužení, to ale vyšlo lépe svěřencům trenérů Bruka a Tvrzníka a domácí brali dva body. Druhý ligový zápas se stal pro litoměřické hokejisty noční můrou. Na ledě Sokolova se jim vůbec nedařilo a domů se vraceli s prázdnou.

I dále pokračoval výkon Stadionu jako na houpačce. Ve 3. kole Výtiskova družina dokázala porazit nováčka ze Šumperka. Kališníci začali zápas skvěle, už ve 3. minutě je poslal do vedení mladý forvard Erik Čermák. K němu ještě v první třetině přidal svůj první gól v modrooranžovém dresu kapitán Jan Výtisk. Poté se ale začali probouzet Draci, kteří dokázali vyrovnat. Dlouho to vypadalo, že se o vítězi v základní hrací době nerozhodne. K prodloužení však nakonec nedošlo, jelikož se v čase 58:25 prosadil Lukáš Válek. Skóre ještě trefou do prázdné branky upravil o 14 vteřin později Peter Jánský. Stadion tak zvítězil nad Šumperkem 5:3.

Skóre zápasu s Ústím otevřel Matěj Beran.

Na poslední zápas vyrazili Litoměřičtí na led Ústí nad Labem. Souboj to byl neplánovaný, jelikož se kališníci původně měli utkat s Vrchlabím. To kvůli karanténním opatřením muselo duel odložit a do podobné situace se dostalo i Ústí, a tak došlo na derby. První třetina se vyvíjela podle představ litoměřických fanoušků. V čase 1:38 otevřel skóre Matěj Beran, jehož v 9. minutě následoval David Jindra a tři minuty později se prosadil Filip Koffer. Siréna ohlašující konec první periody jako by kališníky obrala o štěstí.

Ve 30. minutě vstřelil první branku Ústí Jiří Severa. Jeho formace dělala hostům velké problémy. Velitel tohoto útoku dokázal ve třetí třetině zkompletovat hattrick. Tím stav zápasu srovnal. Litoměřice se sice dostaly opět do vedení zásluhou Válka, nicméně na druhé straně trefou odpověděl Tůma a pokračovalo se v prodloužení. V polovině nastavené pětiminutovky vsítil gól Michal Trávníček a Stadion odjel z Ústí s jedním bodem.

Rytíři tasí zbraně! Do útoku s Tomášem Plekancem

Kladno zahájilo sezonu velmi přesvědčivě. Pod střechou ČEZ Stadionu přivítalo kolínského nováčka a nadělilo mu 7 branek. První se v utkání ovšem radovali hosté, a to ve 12. minutě, kdy se prosadil Jankovský. Dál už vládli Rytíři, kteří spustili kanonádu. Tu odstartoval Marek Račuk. Po něm se dvakrát radoval Kubík a hvězdná posila týmu Tomáš Plekanec. V poslední hrací části opět procedil kotouč do sítě střelec prvního gólu. Dvěma brankami přispěl ke konečnému výsledku 7:1 Tomáš Pitule.

Druhá kladenská bitva už tak úspěšná nebyla. Rytíři doma přivítali pražskou Slavii, jež je oloupila o všechny tři body. Pražané měli utkání od počátku pod kontrolou a ani góly Bláhy a Melky ji nerozhodily.

74
Tolik trestných minut nasbírali Rytíři doposud.

Ve 3. kole zavítali Kladenští na daleký Lapač, kde svedli velmi vyrovnanou bitvu s místním Vsetínem. Skóre otevřel Martin Kehar, na to rychle odpověděl Antonín Pechanec. Vždy, když se Kladno dostalo do vedení, Vsetín odpověděl. Zápas tak dospěl až do prodloužení, ve kterém vystřelil domácím vítezství Michal Hryciow.

Poslední duel s Havířovem se Rytířům povedl náramně. V sedmé minutě odstartoval dělostřelecký výcvik Antonín Melka. K němu se přidali Guman s Hlavou a po první periodě vedlo domácí mužstvo 3:0. V další dvacetiminutovce se stav neměnil, avšak v poslední části opět pálili ostrými Melka s Hlavou a Rytíři vedli už o čtyři branky. Finální poměr gólů změnil minutu před koncem Jakub Kotala a zápas skončil za stavu 5:1.

Jak dopadne Kladno na litoměřickém ledě? Úvodní buly bude v Kalich Areně vhozeno v sobotu v 17:00. Livestream je možné sledovat na Hokejka TV, textový přenos bude k dispozici na onlajny.com.