18. 1. 2019 | Tereza Kejřová

Do Litoměřic dorazí Třebíč. Pojistí si kališníci páté místo další výhrou?

Základní část se pomalu přibližuje ke svému konci, ve hře však zůstávají důležité body. Kališníci si vedou v novém roce zatím velmi dobře a pátá příčka je toho důkazem. V 48. kole se popere Stadion o body s Třebíčí. Oba adepti na play-off svedou jistě velmi napínavou bitvu. Obhájí kališníci domácí půdu ve čtvrtém vzájemném zápase s "bílými hvězdami"?

Třebíč - Ústí 3:2pp

Třebíč se v současné době nachází na deváté příčce a ztrácí na kališníky pět bodů. Horácká Slavia má však odehráno o zápas navíc. Vzájemná utkání mezi oběma celky vyplývala zatím vždy lépe pro domácí tým. Litoměřice tak mohou bilanci srovnat na 2:2.

„Bílé hvězdy“ měly v předchozích utkáních stejné soupeře jako Stadion a výsledkově vyšly obdobně, byť se Slovanem braly „pouze“ dva body po výhře v prodloužení. Jedinou prohru v posledních čtyřech duelech si zapsaly po zápase s Kladnem.

Přestože ani litoměřická procentuální úspěšnost využití přesilovek není vůbec špatná, Třebíč je v tomto ohledu nejlepší v lize. Jejich úspěšnost v této činnosti je bez setiny 21 %. Do karet jim navíc také nahrává, že jsou málo vylučovaným týmem oproti litoměřickému celku.

Gólově diktoval poslední dvě výhry Jan Kloz, udeří ve třetím zápase znovu?

První zápas v tomto týdnu odehráli kališníci na svém ledě. První dvě třetiny se hrálo poměrně vyrovnaně, ale domácí maskovaný muž Tomáš Král si nemohl na nedostatek práce stěžovat. Svoji úlohu plnil spolehlivě a podržel svůj tým. Třetí třetina však bylo „jiné kafe“. Kališníci poslední periodu ovládli. Po brance Otakara Šika na 3:1 a dvou nechytatelných střelách Jana Kloze podtrhl Stadion výsledek 5:1 a zisk tří bodů.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Obracet utkání se v letošní sezoně ukázalo jako činnost, která kališníkům vychází. I předposlední Ústí poznalo, jaké to je. Slovan sice po první periodě vedl 2:1, ale v začátku druhé třetiny mu „ujel vlak“ a kališníci si šli sebejistě pro zisk tří bodů. Co víc, tato sezona znamenala bilanci vzájemných utkání 4:0 pro kališníky. Série severočeských derby má tak jasného krále.

Jan Kloz zaznamenal dvě branky nejen proti Havířovu, ale právě i při obratu na ledě Slovanu. Díky své produktivitě se vyšvihl na páté místo střelců Chance Ligy a zároveň drží čtvrté místo v kanadském bodování. Jeho současná statistika činí 20 vstřelených branek a 26 gólových nahrávek.

Sobotní domácí utkání přinese souboj pátého Stadionu s devátou Třebíčí. Na páté místo dosahují i další týmy a kališníci nadále bojují o cenné body, aby si pojistili výhodnou pozici do play-off. Přijďte podpořit litoměřický celek již tuto sobotu. Utkání startuje v 17:00 a přímý přenos můžete sledovat na HokejkaTV.